5 kont na Instagramie dla osób starających się o dziecko

dodany: autor: Agnieszka Leśniak Komentarze 1
Kobieta korzystająca z telefonu

Podczas starań o malucha – szczególnie tych, które niepokojąco się przeciągają, wiele osób szuka inspiracji, wsparcia, pocieszenia i informacji. W różnych miejscach – są książki, blogi, fora, a także… media społecznościowe. Przedstawiamy najciekawsze konta na Instagramie dla osób starających się o dziecko.

Co ma Instagram do płodności?

Zaskakująco wiele. Ktoś może pomyśleć, że przecież akurat to medium niczego ambitnego nie przedstawia, to tylko zdjęcia kaw, nowych paznokci, ciuchów, kosmetyków i kotów. I po części (a nawet – w większości) tak właśnie jest. Jednak pośród zalewu pozerstwa i sztuczności (bo przecież życie na Instagramie zawsze jest bajeczne) można znaleźć prawdziwe perełki. Konta, które zainspirują, które są mądre, które coś wnoszą. W kwestii płodności i kont o tej tematyce, nasz kraj dopiero raczkuje, o wiele więcej można wyszukać w języku angielskim. Przedstawiamy najciekawsze profile dla osób starających się o malucha!

Najciekawsze profile o niepłodności

Na swoim koncie Małgorzata dokumentuje kolejne fazy starań o dziecko – pokazuje kolejne badania, wyniki, relacjonuje kolejne etapy starań. Bez lukru, szczerze – czasem jest bardzo smutno, czasem – wesoło. Ale zawsze jest nadzieja, jest walka. Małgorzata się nie poddaje. Jej profil może być świetnym wsparciem i inspiracją dla wszystkich borykających się z problemem niepłodności.

Profil, który, podobnie jak w przypadku mrs.musial, pokazuje codzienność kobiety borykającej się z niepłodnością. Tu również znajdziemy dokumentację kolejnych etapów starań i bardzo mądre, bardzo „życiowe” wpisy i przemyślenia, z którymi może utożsamiać się wiele kobiet starających się o dziecko.

Ten profil znacznie różni się od dwóch powyższych. Bardziej przypomina bowiem… bloga. Nie ma zdjęć, a zamiast nich – kolorowe grafiki z tytułami wpisów, które można przeczytać. Zamiast kilkuzdaniowych testów mamy dość długie (jak na medium, którym jest Instagram) i rzeczowe wypowiedzi na wiele tematów. Są opisane konkretnie i rzeczowo. Na razie jest ich niewiele, ale z pewnością będzie o wiele więcej!

Kobieta trzymająca telefon na kolanach i przeglądająca instagram

Sprawdź też: „Bo nie mam już siły!” Czego nie mówić w ośrodku adopcyjnym?

Zagraniczny Instagram oferuje o wiele więcej – wśród kont o tematyce niepłodności można przebierać. Warto się nimi zainteresować, ponieważ wiele z nich oferuje zupełnie inne spojrzenie.

Charlotte, prowadząc a to konto, jest mamą, która poczęła dzięki in vitro. Na swoim profilu skupia się na diecie płodności – pokazuje niesamowite przepisy okraszone przepięknymi zdjęciami. Zdecydowanie warto zacząć obserwować to konto, by zainspirować się do zdrowszego, bardziej kolorowego i… wspierającego płodność odżywiania.

Emma Cannon to ekspert od spraw płodności, pomaga niepłodnym parom w spełnieniu marzenia o dziecku. Jest także autorką czterech książek, w tym słynnej „The Baby Making Bible”, która nie została niestety przetłumaczona na język polski. Dlaczego warto obserwować jej profil? Bo pisze mądrze i w sposób ciepły o bardzo ważnych sprawach. Warto zaczerpnąć od niej dawkę inspiracji i siły.

Twoja ocena: 12345
Loading...Loading...

Pozostałe artykuły w kategorii: Niepłodność - aspekt emocjonalny

zobacz wszystkie artykuły w tej kategorii

Serwis Staraniowy.pl ma z założenia charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny. Zamieszczone tu materiały w żadnej mierze nie zastępują profesjonalnej porady medycznej. Przed zastosowaniem się do treści medycznych znajdujących się w naszym serwisie należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.

Pomóż nam rozwinąć portal Wyraź opinię, zasugeruj poprawki