5 książek, które powinna przeczytać kobieta starająca się o dziecko

dodany: autor: Agnieszka Leśniak Komentarze 0
Książka leżąca na nogach czytającej kobiety

W trakcie starań o dziecko często sięgamy po przeróżne źródła informacji. Jednak warto pamiętać, że nie chodzi tylko o wiedzę, ale także inspirację, inną perspektywę, pocieszenie gdy nie wszystko idzie tak, jak chcemy. Wybraliśmy 5 książek, które powinna przeczytać każda kobieta starająca się o dziecko!

Podczas starań o dziecko lubimy korzystać z wielu źródeł wiedzy. Oczywiście kluczowe jest to, co mówi lekarz, ale dodatkowo zawsze warto sięgnąć po książkę, artykuły z prasy czy ze sprawdzonych portali internetowych. Jednak nie liczy się tylko natłok informacji. W tym, często trudnym okresie, warto wybierać także pozycje, które zainspirują, pocieszą lub sprawią, że inaczej spojrzymy na swoje problemy.

„Zamek z piasku” – Magdalena Witkiewicz

Książka polskiej autorki wydana w 2013 roku opowiada o losach młodego małżeństwa, które bezskutecznie stara się o dziecko. Główną bohaterką jest Weronika, która czuje z tego powodu ogromne rozgoryczenie, samotność i smutek. W tym trudnym okresie w jej życie wkracza… inny mężczyzna. W głowie Weroniki pojawia się masa pytań i masa możliwości. Co zrobi?

Tytułowy zamek z piasku to metafora relacji międzyludzkich. Bardzo trudno je zbudować tak, by były wytrzymałe, solidne. A bardzo łatwo zburzyć – wystarczy jedna zła decyzja, jedna przeoczona „fala morska”, żeby wszystko legło w gruzach.

„Dieta dla płodności” – Sylwia Leszczyńska

O tym, jak ważna jest dieta dla dobrostanu całego naszego organizmu, nie trzeba przekonywać już nikogo. To, co jemy, ma ogromny wpływ na ciało i umysł. Podczas starań o dziecko, a także samej ciąży, odżywianie gra ważną rolę. Dlatego warto sięgnąć po pozycję, która dotyka tego specyficznego zagadnienia, jak dieta wspomagająca płodność.

Autorka książki „Dieta dla płodności”, w przystępny sposób przekazuje wiedzę m.in. o wpływie konkretnych składników odżywczych na rozrodcze funkcje organizmu. Prezentuje także menu mające poprawić płodność. To pozycja nie tylko dla kobiet, ale i dla mężczyzn.

„Emma pragnie dziecka” – Sinead Moriarty

O staraniach o dziecko można też pisać z humorem. I właśnie to robi autorka tej ciekawej, błyskotliwej powieści. Jej bohaterka – Emma, wraz z partnerem bezskutecznie stara się o dziecko. Para próbuje wielu metod, także tych… niecodziennych. Oboje są zdrowi, wszystko powinno być więc w porządku, ale niestety próby wciąż nie przynoszą skutku.

To częsty scenariusz i codzienność wielu par. Książka pokazuje jednak, że do tego tematu nie trzeba podchodzić wyłącznie na jeden sposób – ze smutkiem. Na rynku pojawiła się także druga część przygód Emmy - „Droga po dziecko”. Absolutnie warto sięgnąć po obydwie książki!

„Mindfulness. Trening uważności” – Mark Williams, Danny Penman

Co ma wspólnego Uważność ze staraniami o dziecko? Bardzo dużo! Stres to nasz ogromny wróg, wpływa negatywnie nie tylko na samopoczucie, ale nawet na płodność! Pozbycie się go nie jest wcale tak łatwe. Pomocą może być tu Uważność (ang. Mindfulness) – technika, która poprzez naukę „życia tu i teraz” ma wpłynąć pozytywnie na całe życie i uwolnić od stresu. Książka przedstawia ośmiotygodniowy program, który nawiązuje do terapii poznawczej opartej na uważności. Jest ona stosowana z sukcesami m.in w leczeniu depresji.

„W oczekiwaniu na ciążę. Poradnik dla wszystkich, którzy pragną zostać rodzicami” – Sharon Mazel, Heidi Murkhoff

To kompleksowy poradnik dla osób, które chcą zostać rodzicami. Zawiera wiele praktycznych informacji i wskazówek odnośnie starań o dziecko, w tym – odżywiania, płodności, seksu, a także leczenia niepłodności, której poświęcona jest spora część książki. Porusza ona również wiele kwestii „biologicznych”. Do tego napisana jest przystępnym językiem.

„W oczekiwaniu na dziecko” – Sharon Mazel, Heidi Murkhoff

To być może najpopularniejszy poradnik dla osób oczekujących narodzin dziecka. Dlaczego w takim razie znalazła się w tym zestawieniu? Dlatego, że już podczas starań warto dokształcać się odnośnie tego, co czeka nas podczas dziewięciu miesięcy ciąży. W książce znalazła się cała masa praktycznych porad i informacji dotyczących ciąży.

Twoja ocena: 12345
Loading...Loading...

Pozostałe artykuły w kategorii: ABC płodności

zobacz wszystkie artykuły w tej kategorii

Nikt jeszcze nie skomentował artykułu. Bądź pierwszy!

Serwis Staraniowy.pl ma z założenia charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny. Zamieszczone tu materiały w żadnej mierze nie zastępują profesjonalnej porady medycznej. Przed zastosowaniem się do treści medycznych znajdujących się w naszym serwisie należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.

Pomóż nam rozwinąć portal Wyraź opinię, zasugeruj poprawki