Mój blog

O wszystkim - o ciąży

Różne aspekty ciąży - Sprzęt medyczny w służbie człowiekowi

Podjęłaś decyzję – Twoja lista kontrolna ciąży.

dodany: autor: maciwjus777 Komentarze: 0

Twoja lista kontrolna ciąży

Być może nie jesteś jeszcze w ciąży, ale teraz możesz zrobić wiele, aby stać się tak zdrowym, jak to możliwe dla rosnącego dziecka. Weź to pod uwagę jako listę rzeczy do zrobienia.

1. Umów się na spotkanie z lekarzem.

To prawda, że ​​zobaczysz ją dużo po poczęciu, ale dobrze jest zarezerwować wizytę przed czasem, nawet jeśli wcześniej byłaś w ciąży. Jeśli masz jakiekolwiek problemy zdrowotne, które mogą wpłynąć na twoje szanse na zajście w ciążę lub które mogą uczynić ciążę bardziej ryzykowną, ważne jest, aby mieć je teraz pod kontrolą.

Jeśli choroby takie jak mukowiscydoza lub sierpowata choroba występują w rodzinie lub w rodzinie partnera, możesz także poprosić o poradę genetyczną lub wykonać testy przesiewowe przed przyjęciem.

2. Sprawdź dziąsła .

Istnieje związek między dobrym zdrowiem jamy ustnej a zdrową ciążą. Choroby dziąseł są związane z wczesnym porodem i niską masą urodzeniową. Czas więc na wizytę u dentysty, który rozwiąże wszelkie problemy.

3. Rzuć palenie i picie.
Być może już wiesz, że tytoń i alkohol podczas ciąży nigdy nie są OK. Są szkodliwe dla wzrostu dziecka i mogą powodować problemy zdrowotne, gdy się zestarzeje.

Ale nawet teraz palenie i picie może utrudnić zajście w ciążę i zwiększyć ryzyko poronienia. Porozmawiaj ze swoim lekarzem o programach, które mogą pomóc ci rzucić te nawyki.

4. Ogranicz kofeinę.

Picie więcej niż dwóch filiżanek kawy lub pięciu puszek napoju gazowanego dziennie (około 250 miligramów kofeiny) może utrudnić poczęcie i zwiększyć ryzyko poronienia.

Przejście na bezkofeinowe ma teraz kolejną zaletę: nie będziesz musiał znosić głodu kofeiny podczas pierwszych tygodni ciąży.
5. Jedz mądrze.

Nie ma lepszego czasu, aby wyciąć śmieciowe jedzenie i wszystkie jego puste kalorie. Upewnij się, że codziennie dostajesz dużo owoców, warzyw, produktów pełnoziarnistych i chudego białka.

Zdrowa dieta przed zajściem w ciążę może zmniejszyć ryzyko zachorowania na cukrzycę ciążową, która dotyka kobiety w ciąży.

6. Zrzuć dodatkowe kilogramy.

Dodatkowa waga może zwiększyć ryzyko wystąpienia problemów, takich jak cukrzyca ciążowa i wysokie ciśnienie krwi w czasie ciąży – stan zwany stanem przedrzucawkowym.

Na ogół nie jest dobrym pomysłem, aby schudnąć podczas ciąży, więc jeśli chcesz schudnąć, zacznij już teraz.

7. Dogonić szczepionki.

Niektóre choroby w czasie ciąży mogą zdziałać coś więcej niż tylko nieszczęście. Mogą skrzywdzić twoje dziecko. Porozmawiaj ze swoim lekarzem o szczepionkach, których potrzebujesz teraz i które będą potrzebne później.

Lekarze wykonują kilka zastrzyków w czasie ciąży, np. Szczepionka Tdap na krztusiec, aby Twoje dziecko również mogło skorzystać z ochrony.

8. Pomyśl o przyjmowanych lekach.

Ważne jest, aby poinformować lekarza o wszystkich przyjmowanych lekach – na receptę, bez recepty, a nawet witaminach i ziołach. Niektóre z nich mogą mieć wpływ na twoje dziecko.

Nadszedł czas, aby zacząć przyjmować prenatalną witaminę lub suplement kwasu foliowego, aby zmniejszyć ryzyko wad wrodzonych.

9. Wybieraj owoce morza.

Prawdopodobnie słyszałeś, że rozsądnie jest unikać ryb o wysokiej zawartości rtęci podczas ciąży. Ale twoje ciało może usunąć element z krwi nawet przez rok.

Ryby na talerzu dwa razy w tygodniu są w porządku, ale przekaż te, które zawierają dużo rtęci, takie jak miecznik, tilefish, makrela królewska i rekin.

10. Hit na siłownię.

Ćwiczenia nie tylko pomogą ci przybierać na wadze, ale także pomogą ci w porodzie i porodzie. Gdy się spodziewasz, poszukaj specjalnych zajęć prenatalnych, które są bezpieczne dla przyszłych mam.

 

Dodaj komentarz