Dofinansowanie do in vitro z Urzędu Miasta Wrocławia w klinice InviMed

dodany: autor: Agata Cygan-Kukla Komentarze 1

W 2020 roku w konkursie na realizatora wrocławskiego programu dofinansowania do IVF najwyższą notę — aż 225 punktów — otrzymała klinika InviMed Wrocław, działająca we Wrocławiu od 2006 roku. W 2015 roku to właśnie InviMed Wrocław osiągnął najwyższą skuteczność realizacji rządowego programu refundacji in vitro wśród klinik leczenia niepłodności na Dolnym Śląsku.

Od czasu zamknięcia programu rządowego mieszkańcy niektórych polskich miast mogą ubiegać się o samorządowe dofinansowanie do in vitro — wsparcie finansowe dla par dotkniętych problemem niepłodności oferuje między innymi Urząd Miasta Wrocławia, Urząd Miasta Warszawy, Urząd Miasta Poznania czy Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego.

IVF z dofinansowaniem w klinice InviMed Wrocław

W konkursie Urzędu Miasta Wrocławia na realizatora programu dofinansowania do in vitro klinika InviMed Wrocław startowała pod nazwą Medi Partner Spółka z o. o. z siedzibą w Warszawie (ul. Cybernetyki 19, kod pocztowy 02-677) – spółka ta zrzesza bowiem pięć klinik InviMed na terenie naszego kraju.

InviMed Wrocław otrzymał dofinansowanie do 100 cykli IVF. – Wnioskowaliśmy o dofinansowanie do właśnie takiej liczby cykli, szacując że taka będzie liczba pacjentów spełniających kryteria kwalifikacji do Programu – mówi Wiesława Malinowska, dyrektor zarządzająca kliniką InviMed we Wrocławiu.

Ogłoszony przez Urząd Miasta Wrocławia „Program leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego dla mieszkańców Wrocławia” jest realnym wsparciem dla pacjentów – dodaje dyrektor kliniki.

In vitro w InviMed — skuteczność leczenia

Na świecie średnia skuteczność IVF wynosi 32%. – Mówimy tu o szansie urodzenia dziecka w przeliczeniu na transfer zarodka, tzw. take-home baby rate. Czyli pozytywnie kończy się jedna trzecia procedur – wyjaśnia dr Robert Gizler, dyrektor medyczny Invimed Wrocław.

W InviMed skuteczność zabiegów in vitro jest dużo wyższa. 54% pacjentek podchodzących do procedury IVF w latach 2015-2017 zakończyło leczenie z sukcesem, czyli urodzeniem dziecka. – Jest to skuteczność liczona dla wszystkich cykli, uwzględniająca także bardzo trudne problemy medyczne, z jakimi zgłaszają się do nas nasi pacjenci – dodaje lekarz.

Od powstania sieci klinik InviMed do końca roku 2019 dzięki leczeniu prowadzonemu w placówkach InviMed na świat przyszło ponad 13 tysięcy dzieci. Po pierwszej próbie IVF rodzicami zostaje średnio 5 z 10 par.

Doświadczeni specjaliści

Wysoka skuteczność leczenia niepłodności z wykorzystaniem technik wspomaganego rozrodu to w dużej mierze zasługa zaangażowanego i doskonale wyszkolonego zespołu, który stale poszerza swoje kompetencje w zakresie diagnostyki i leczenia niepłodności, biorąc udział w szkoleniach i konferencjach na całym świecie.

Ogromnym atutem placówki jest duży zespół lekarsko-embriologiczny. W jego skład wchodzi sześciu lekarzy ginekologów prowadzących leczenie par, lekarz androlog specjalizujący się w niepłodności męskiej oraz dziesięcioosobowy zespół embriologiczny, w którym aż sześciu embriologów posiada certyfikaty ESHRE i PTMRiE.

Laboratorium embriologiczne na najwyższym poziomie

Po przeprowadzeniu zapłodnienia oocytów zadaniem embriologa i laboratorium IVF, jest zapewnienie właściwych warunków rozwoju oraz obserwacja zarodka w jak najmniejszym stopniu ingerująca w te warunki – opisuje pracę embriologów dr n. biol. Agnieszka Popow-Woźniak, ESHRE Senior Clinical Embryologist, starszy embriolog, kierownik laboratorium embriologicznego kliniki InviMed we Wrocławiu.

Stale obserwujemy globalne trendy, regularnie uczestniczymy w kongresach naukowych i gdy tylko pojawia się możliwość inwestycji w technologię, która wpłynie na jeszcze wyższą skuteczność in vitro w InviMed, inwestujemy w nią – dodaje kierownik laboratorium.

Wsparcie dla pacjentów

Ze względu na złożoność problemu niepłodności, klinika zapewnia różne formy wsparcia dla par starających się o dziecko. W trakcie leczenia w InviMed Wrocław pacjenci mogą odbyć nieodpłatną konsultację z psychologiem i skorzystać z konsultacji embriologicznej.

***

Więcej informacji o programie dofinansowania in vitro dla mieszkańców Wrocławia w klinice InviMed Wrocław na stronie: https://www.invimed.pl/aktualnosci/100-cykli-in-vitro-z-dofinansowaniem-z-urzedu-miasta-wroclawia-w-invimed

Twoja ocena: 12345
Loading...Loading...

Pozostałe artykuły w kategorii: Warto wiedzieć

zobacz wszystkie artykuły w tej kategorii

Serwis Staraniowy.pl ma z założenia charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny. Zamieszczone tu materiały w żadnej mierze nie zastępują profesjonalnej porady medycznej. Przed zastosowaniem się do treści medycznych znajdujących się w naszym serwisie należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.

Pomóż nam rozwinąć portal Wyraź opinię, zasugeruj poprawki