Co pozycje w łóżku mówią o Waszym związku?

dodany: autor: Agnieszka Leśniak Komentarze 0
para

Być może temat brzmi nieco dwuznacznie, jednak tym razem mowa będzie nie o pozycjach łóżkowych, ale o pozycjach… w łóżku, czyli o tych, w których ty i twój partner śpicie. Mogą one, o dziwo, powiedzieć co nieco o waszym związku. Nie traktuj tego jednak jak wyroczni, a raczej jak ciekawostkę.

Pozycja ciała w czasie snu może wiele powiedzieć

To, w jaki sposób układacie się co wieczór do spania i pozycje, w jakich przesypiacie noc mogą sporo powiedzieć o waszym związku. Pozycja snu wybierana jest nieświadomie. Nie mamy kontroli nad tym, w jaki sposób układa się nasze ciało, kiedy śpimy. Kieruje tym podświadomość. Często w ten sposób manifestują się niewypowiedziane emocje czy uczucia, o których na jawie nie myślimy albo myśleć nie chcemy.

Właśnie dlatego przyglądając się „łóżkowym pozycjom” możemy co nieco powiedzieć o kondycji związku, jego aktualnym stanie i zmianach, jakie w nim zachodzą. Zdarza się, że inaczej śpimy też po kłótni, a inaczej kiedy czujemy się zadowoleni i szczęśliwi. Warto zauważać przede wszystkim zmiany w ułożeniu podczas snu na przestrzeni czasu.

Sprawdź, co może mówić o waszym związku pozycja, w jakiej śpicie!

1: Na łyżeczkę

Jeśli śpicie na łyżeczkę, oznacza to przywiązanie, chęć ochrony (osoba, która jest z tyłu, zwykle mężczyzna, chce chronić kobietę), zaufanie. Eksperci twierdzą, że taka pozycja wskazuje też na to, że w kwestii seksu wszystko jest w porządku. Modyfikacją też pozycji jest nieco „oddalona” łyżeczka, kiedy partnerzy nie są aż tak blisko siebie. Wybierają ją często pary, które w pierwszej fazie związku lubiły łyżeczkę „bliską”. Oznacza to, iż dalej sobie ufają i chcą chronić, ale związek wszedł na nowy etap, kiedy liczy się komfort, a seksualne napięcie z początków nieco zelżało.

2: Pogoń lub łyżeczka jednostronna

Jedno z partnerów śpi na brzegu łóżka, odsuwa się, a drugie chce bliższego kontaktu i próbuje położyć się w pozycji na łyżeczkę i objąć ją od tyłu. Osoba „ścigana” może grać niedostępną, chcieć adoracji i pogoni za sobą albo też potrzebuje nieco przestrzeni dla siebie i dystansu, chce się odsunąć.

3: Pozycja spleciona

Część par śpi tak na początku związku, kiedy zarówno pociąg seksualny, jak i emocje są ogromne. Ponieważ jednak splot nie jest zbyt wygodną pozycją, wraz z rozwojem związku partnerzy szukają wygodniejszych. Okazuje się jednak, że spanie w taki sposób kiedy jesteśmy w związku z długim stażem może oznaczać zbytnią zależność od siebie.

4: Zetknięci plecami

Jeśli para śpi odwrócona do siebie, ale styka się plecami może to znaczyć, że potrzebuje bliskości, ale jednocześnie czuje się komfortowo, a partnerzy chcą być niezależni i mieć własną przestrzeń. Nawet mały kontakt fizyczny w czasie snu świadczy też o czułości i oddaniu w związku.

5: Odwróceni plecami do siebie

Jeśli para śpi odwrócona do siebie plecami, jednak nie dotyka się w ogóle, nie oznacza to wbrew pozorom niczego złego. Takie osoby czują się w związku komfortowo, bezpiecznie i swobodnie, wybierają zaś pozycję szukając wygody.

6: Kobieta na ramieniu mężczyzny

Taka pozycja świadczy o bliskości oraz chęci opieki nad partnerką. Sugeruje także namiętność w związku. Zwykle śpią tak też pary „świeże”.

7: Na brzuchu

Jeśli zarówno partner, jak i partnerka, śpią na brzuchach może to znaczyć, że boją się okazywania uczuć (chcą bowiem „chronić” wrażliwy przód ciała), boją się zranienia, być może czują niepewność. Jeśli jedna osoba nagle zaczyna spać na brzuchu (i nie jest to spowodowane np. bólem kręgosłupa) być może warto porozmawiać.

8: Wyżej-niżej

To pozycja, w której jedna osoba zajmuje o wiele więcej miejsca na łóżku (zwykle śpi wyżej) i spycha drugą niżej, oznacza to, że partner lub partnerka myślą tylko o sobie. Może też wskazywać na podporządkowanie osoby niżej osobie wyżej.

Twoja ocena: 12345
Loading...Loading...

Pozostałe artykuły w kategorii: ABC płodności

zobacz wszystkie artykuły w tej kategorii

Nikt jeszcze nie skomentował artykułu. Bądź pierwszy!

Serwis Staraniowy.pl ma z założenia charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny. Zamieszczone tu materiały w żadnej mierze nie zastępują profesjonalnej porady medycznej. Przed zastosowaniem się do treści medycznych znajdujących się w naszym serwisie należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.

Pomóż nam rozwinąć portal Wyraź opinię, zasugeruj poprawki