Mój blog

O wszystkim - o ciąży

Różne aspekty ciąży - Sprzęt medyczny w służbie człowiekowi

Rozpoczęcie ciąży – zastanawiasz się nad ciążą

dodany: autor: maciwjus777 Komentarze: 0

Jeśli zastanawiasz się nad urodzeniem dziecka, prawdopodobnie zastanawiałeś się, ile zajmie zajście w ciążę, kiedy i kiedy uprawiać seks. Znajdź odpowiedzi na swoje pytania tutaj.

Szanse zajścia w ciążę
To często zadawane pytanie: jakie są szanse, że zajdę w ciążę w tym miesiącu? W przypadku większości par prób zajścia w ciążę szanse zajścia w ciążę wynoszą od 15% do 25% w danym miesiącu.

Ale są pewne rzeczy, które mogą wpłynąć na twoją szansę zajścia w ciążę:

Wiek. Po osiągnięciu wieku 30 lat Twoje szanse na poczęcie w danym miesiącu spadają, a wraz z wiekiem maleją, gwałtownie spadając w wieku 40 lat.
Nieregularne cykle miesiączkowe. Nieregularny cykl utrudnia obliczenie owulacji, co utrudnia znalezienie idealnego czasu na seks.
Częstotliwość seksu. Im rzadziej uprawiasz seks, tym mniejsze prawdopodobieństwo zajścia w ciążę.
Ilość czasu, którą próbujesz sobie wyobrazić. Jeśli nie zaszłaś w ciążę po roku od zajścia w ciążę, twoje szanse na zajście w ciążę mogą być mniejsze. Porozmawiaj ze swoim lekarzem o testach na niepłodność kobiet i mężczyzn .
Choroby lub schorzenia mogą mieć wpływ na ciążę.

Zrozumienie cykli menstruacyjnych
Wiedza na temat cykli menstruacyjnych może pomóc.

Cykl kobiecy zaczyna się pierwszego dnia, kiedy zauważa jasnoczerwoną krew – nie tylko plamienie – i kończy się w przeddzień następnego cyklu. Cykl może trwać od 21 do 35 dni – lub dłużej.

Jeśli jej cykl różni się o kilka dni w zależności od miesiąca, jest to uważane za nieregularne – i powszechne. Ma ny kobiety nie mają regularne cykle. Nie musi to oznaczać, że coś jest nie tak.

Uprawianie seksu, zajście w ciążę
Oto kolejne wspólne pytanie zadawane przez pary starające się o dziecko: jak często powinniśmy uprawiać seks? Krótko mówiąc, odpowiedź brzmi często.

Wiele par, które starają się wyobrazić sobie, spędza dużo czasu na seksie z matematyczną precyzją, aby obliczyć, kiedy kobieta jest podatna na owulację . Teoretycznie podejście ma sens. Ostatnie badania wykazały, że możliwości zapłodnienia komórki jajowej przez plemniki są dość małe: w gruncie rzeczy tylko owady trwają 3-5 dni. Twoje największe szanse to 1-2 dni przed owulacją. Lekarze zalecają stosunek co drugi dzień, rozpoczynając tydzień przed owulacją lub rozpoczynając po zakończeniu miesiączki.

Ale podczas gdy kochanie się wyłącznie z tymi kilkoma dniami ma logiczny sens, ma również pewne wady – przede wszystkim dlatego, że twoje ciało nie zawsze zachowuje się w sposób regularny. Nawet jeśli cykl jest regularny, owulacja może wystąpić w dowolnym momencie cyklu. Jeśli uprawiasz seks w dniu, w którym myślisz, że masz owulację, i masz kilka dni wolnego, możesz mieć pecha.

Porada eksperta polega więc na zabezpieczeniu zakładów: uprawiaj seks co najmniej dwa do trzech razy w tygodniu. Tak długo, jak mężczyzna ma normalną liczbę plemników, uprawianie seksu co drugi dzień (lub codziennie) dodatkowo zwiększa twoje szanse na zajście w ciążę.

Zejście z pigułki na zajście w ciążę
Jak długo trwa ustąpienie działania leków antykoncepcyjnych? W rzeczywistości można zajść w ciążę natychmiast po odstawieniu pigułki – jak tylko hormony pigułki znikną z układu – chociaż może upłynąć kilka miesięcy, zanim owulacja zacznie się normalnie.
Czy poczęcie dziecka jest bezpieczne zaraz po zejściu z pigułki? Tak. Kobiety, które poczną zaraz po zażyciu pigułki, mają równie zdrowe dziecko, jak kobiety, które odczekały kilka miesięcy pomiędzy nimi.

 

Dodaj komentarz