Mój blog

O wszystkim - o ciąży

Różne aspekty ciąży - Sprzęt medyczny w służbie człowiekowi

Ciąża po 35 – Co powinnaś siedzieć

dodany: autor: maciwjus777 Komentarze: 0

Ciąża po 35 – Co powinnaś siedzieć

Jak mówi przysłowie: wiek to nie tylko liczba. Ale jeśli chodzi o zajście w ciążę i zdrową ciążę , może to mieć znaczenie. Zapewniamy, że większość zdrowych kobiet, które zaszły w ciążę po 35 roku życia, a nawet po czterdziestce, ma zdrowe dzieci. Nie oznacza to jednak, że nie powinieneś myśleć o mądrych krokach, które możesz podjąć, aby zmaksymalizować swoje zdrowie i zdrowie dziecka w czasie ciąży.

Jak mogę zwiększyć moje szanse na zdrowe dziecko?
Kontrole wstępne i porady. Kiedy zdecydujesz, że jesteś gotowy na dziecko, ważne jest, aby podjąć pewne kroki przed poczęciem . Skonsultuj się z lekarzem, aby sprawdzić stan zdrowia przed poczęciem . Porozmawiaj z nim, aby upewnić się, że jesteś emocjonalnie przygotowany na ciążę.

Uzyskaj wczesną i regularną opiekę prenatalną. Pierwsze 8 tygodni ciąży jest bardzo ważne dla rozwoju dziecka. Wczesna i regularna opieka prenatalna może zwiększyć szanse na bezpieczną ciążę i zdrowe dziecko. Opieka prenatalna obejmuje badania przesiewowe, regularne egzaminy, edukację w zakresie ciąży i porodu oraz porady i wsparcie.

Uzyskiwanie opieki prenatalnej pomaga również zapewnić dodatkową ochronę kobietom w wieku powyżej 35 lat. Pozwala lekarzowi wyprzedzać warunki zdrowotne występujące częściej u kobiet w wieku dojrzałym . Na przykład twój wiek może zwiększać ryzyko cukrzycy ciążowej i stanu przedrzucawkowego , które powoduje wysokie ciśnienie krwi wraz z białkami w moczu. Podczas wizyt prenatalnych lekarz sprawdzi ciśnienie krwi , sprawdzi mocz w kierunku białka i cukru oraz sprawdzi poziom glukozy we krwi . W ten sposób wszelkie potencjalne problemy mogą zostać wcześnie wykryte i usunięte.

Rozważ opcjonalne testy prenatalne dla kobiet po 35. roku życia. Lekarz może zaoferować specjalne testy prenatalne, które są szczególnie odpowiednie dla starszych matek. Testy te pomagają określić ryzyko urodzenia dziecka z wadą wrodzoną. Zapytaj swojego lekarza o te testy, abyś mógł dowiedzieć się o ryzyku i korzyściach i zdecydować, co jest dla Ciebie odpowiednie.

Weź prenatalne witaminy . Wszystkie kobiety w wieku rozrodczym powinny codziennie przyjmować witaminę prenatalną zawierającą co najmniej 400 mikrogramów kwasu foliowego . Dostawanie wystarczającej ilości kwasu foliowego każdego dnia przed i podczas pierwszych 3 miesięcy ciąży może pomóc w zapobieganiu wadom mózgu i rdzenia kręgowego dziecka . Przyjmowanie kwasu foliowego stanowi ważny poziom ochrony dla starszych kobiet, które mają większe ryzyko urodzenia dziecka z wadami wrodzonymi. Niektóre prenatalne witaminy zawierają 800-1 000 mikrogramów kwasu foliowego. Jest to nadal bezpieczne w ciąży. W rzeczywistości niektóre kobiety potrzebują ponad 400 mcg do ochrony przed wadami wrodzonymi. Nie należy przyjmować więcej niż 1000 mcg (1 miligram) kwasu foliowego bez konsultacji z lekarzem. Kobiety z historią dziecka z wadami cewy nerwowej potrzebują 4000 mikrogramów.

Jak obniżyć ryzyko problemów z ciążą?
Zasługujesz na taki sam TLC jak twoje dziecko. Dbanie o siebie pomoże ci rozwiązać wszelkie istniejące problemy zdrowotne i ochroni cię przed cukrzycą związaną z ciążą i wysokim ciśnieniem krwi . A im jesteś zdrowszy, tym lepiej dla twojego malucha.

Bądź na bieżąco z innymi wizytami u lekarza. Jeśli masz przewlekłe problemy zdrowotne, takie jak cukrzyca lub wysokie ciśnienie krwi , pamiętaj o regularnych wizytach u lekarza. Zarządzanie stanem przed zajściem w ciążę zapewni zdrowie tobie i dziecku. Pamiętaj też o wizycie u dentysty na regularne egzaminy i sprzątanie. Posiadanie zdrowych zębów i dziąseł zmniejsza ryzyko przedwczesnego porodu i posiadania dziecka o niskiej masie urodzeniowej .

Utrzymuj zdrową, dobrze zbilansowaną dietę . Jedzenie różnorodnych pokarmów pomoże ci uzyskać wszystkie potrzebne składniki odżywcze . Wybieraj mnóstwo owoców i warzyw, produktów pełnoziarnistych, fasoli, chudego mięsa i niskotłuszczowych produktów mlecznych. Codziennie powinieneś jeść i pić co najmniej cztery porcje produktów mlecznych i innych produktów bogatych w wapń . W ten sposób utrzymasz zdrowe zęby i kości podczas rozwoju dziecka. Pamiętaj również, aby uwzględnić dobre źródła żywności kwasu foliowego, takie jak zielone warzywa liściaste, suszona fasola, wątroba i niektóre owoce cytrusowe.

Zyskaj zalecaną wagę. Porozmawiaj ze swoim lekarzem o tym, jaką wagę powinieneś przybierać. Kobiety z prawidłowym BMI powinny zyskać od 25 do 35 funtów podczas ciąży. Jeśli miałeś nadwagę przed zajściem w ciążę , lekarz może zalecić przybieranie tylko 15 do 25 funtów. Otyłe kobiety powinny zyskać około 11 do 20 funtów. Przyjęcie odpowiedniej masy ciała zmniejsza prawdopodobieństwo powolnego wzrostu dziecka i zmniejsza ryzyko przedwczesnego porodu. Zmniejszasz także ryzyko wystąpienia problemów z ciążą, takich jak cukrzyca ciążowa i wysokie ciśnienie krwi .

Ćwicz regularnie. Regularne ćwiczenia pomogą ci utrzymać prawidłową masę ciążową , utrzymać siłę i złagodzić stres. Tylko pamiętaj, aby przejrzeć swój program ćwiczeń z lekarzem. Najprawdopodobniej będziesz w stanie kontynuować normalne ćwiczenia przez cały okres ciąży. Ale lekarz może pomóc ustalić, czy konieczne będzie zmniejszenie skali lub zmodyfikowanie rutyny.

Przestań palić i pić alkohol. Jak wszystkie kobiety w ciąży, nie należy pić alkoholu ani palić papierosów podczas ciąży. Picie alkoholu zwiększa ryzyko wystąpienia przez dziecko wielu wad psychicznych i fizycznych. Palenie zwiększa szansę na urodzenie dziecka o niskiej masie urodzeniowej, co jest częstsze u starszych kobiet. Nie palenie może również pomóc w zapobieganiu stanu przedrzucawkowego.

Zapytaj swojego lekarza o leki . Porozmawiaj ze swoim lekarzem o tym, jakie leki można bezpiecznie przyjmować w czasie ciąży i karmienia piersią . Obejmuje to leki na receptę i bez recepty, suplementy i naturalne środki zaradcze.

 

Dodaj komentarz