Mój blog

W gminie Zduny ponad 300 osób pobiegło Tropem Wilczym

dodany: autor: ezolicaxe Komentarze: 0

W niedzielę 5 marca o godz. 11 w Zduńskiej Dąbrowie wystartował Bieg Żołnierzy Wyklętych, w którym wzięło udział ponad 300 osób. Linia startu została wyznaczona przy pomniku upamiętniającym Krystynę Idzikowską, znajdującym się przed budynkiem dawnego Liceum Ogólnokształcącego.

Zainteresowanie Biegiem Żołnierzy Wyklętych było ogromne. Organizatorzy przygotowali 300 pakietów startowych, ale tyle osób zapisało się na bieg jeszcze przed zakończeniem zapisów. W niedzielę zgłosiło się kolejnych jeszcze ponad 20 chętnych.

Wszyscy wystartowali jednocześnie, choć bieg przeprowadzono na dwóch dystansach: Bieg Honorowy – w którym nie było ograniczeń wiekowych miał symboliczną długość 1963 m oraz 4 km dla biegaczy powyżej 16. rok życia.

Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych jest inicjatywą Fundacji Wolność i Demokracja, w gminie Zduny organizatorem wydarzenia był Dom Kultury Gminy Zduny we współpracy ze szkołami z terenu gminy: Zespołem Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Zduńskiej Dąbrowie oraz podstawowymi w Nowych Zdunach i Bąkowie Górnym. Wspomagali ich będą strażacy z kilku jednostek.

vtx vtx vtx vtx vtx vtx vtx vtx vtx vtx vtx vtx vtx vtx vtx vtx vtx vtx vtx vtx vtx vtx vtx vtx vtx vtx

vtx vtx vtx vtx vtx vtx vtx vtx vtx vtx vtx vtx vtx vtx vtx

Na każdego uczestnika na mecie czekały medale pamiątkowe, a także poczęstunek – staropolski żur ugotowany przez panie z KGW Retro Xężanki. Samorząd gminy Zduny ufundował również nagrody rzeczowe i puchary.

Dodaj komentarz