Kubeczek wspomagający zapłodnienie – jak działa?

dodany: autor: Agnieszka Leśniak Komentarze 0
główne

Wiele par starających się o dziecko chce nieco pomóc naturze. To zrozumiałe, że chcemy maksymalizować swoje szanse nie tylko za pomocą zdrowego odżywiania, utrzymywania ciała w formie, unikania stresu, ale też korzystając z bardziej „namacalnych” metod. Tu z pomocą przychodzi… kubeczek mający ułatwiać zapłodnienie. Jak działa? W jaki sposób ma poprawiać szanse na dziecko? Sprawdzamy!

Pomoc naturze

Gdyby powodzenie starań o dziecko zależało od zaangażowania, chęci i skrupulatności… cóż, niepłodność można by włożyć między bajki. Niestety, rzeczywistość jest zgoła inna i czasem nie pomoże ani dokładność, ani najlepiej zbilansowana dieta płodności , ani idealne wyliczenie dni płodnych i unikanie stresu … Większość przypadków wymaga jednak konsultacji z lekarzem i podjęcia odpowiedniego leczenia – wspomaganego oczywiście wyżej wymienionymi metodami.

Jeśli nie mamy powodów, by sądzić, że z naszą płodnością jest coś nie tak, zwykle… bierzemy się po prostu do działania. Jednak niektórzy lubią i w takiej sytuacji pomagać naturze, choćby przez stosowanie testów owulacyjnych, specjalnych żeli mających ułatwić zajście w ciążę, dietę na płodność… a także używanie specjalnego kubeczka wspomagającego zapłodnienie. Czy jest skuteczny? Jak go stosować?

Ciekawostka – kubeczek wspomagający zapłodnienie

Kubeczek wspomagający zapłodnienie Fertilily® to bezsprzecznie ciekawostka, ale też nowość, która ma służyć zwiększeniu szans na zapłodnienie.

Jakie są najważniejsze fakty na jego temat?

  • Jest to kubeczek wyglądem przypominający kubek menstruacyjny, zaopatrzony jednak w długi, wąski „ogonek”, który służy do jego wyciągania.
  • Wykonany w 100% z silikonu medycznego. Producent zapewnia, że jest obojętny dla ciała.
  • Jest wielokrotnego użytku – można z niego korzystać przez 6. cykli.
  • Przed pierwszym użyciem należy go wygotować.
  • Używa się go nie w trakcie stosunku, ale po nim – po wytrysku należy umieścić go głęboko
    w pochwie (dokładna instrukcja znajduje się na stronie producenta), dzięki czemu blokujemy nasienie przed wypłynięciem i „popychamy” je bliżej ujścia szyjki macicy.
  • Kubeczek należy nosić od 20 minut do godziny, następnie odpowiednio wyjąć i wyczyścić. Można wykonywać w nim normalne czynności, brać kąpiel, oddawać mocz.
  • Producent zapewnia, że kubeczek jest komfortowy i bardzo prosty w użytkowaniu.

tresc

Na czym polega jego działanie?

To żadna magia! Działanie takiego kubeczka opiera się o prostą zasadę, którą najkrócej można ująć jako – przytrzymanie plemników w odpowiednim miejscu. Kubeczek służy jako fizyczna bariera, która sprawia, że nasienie znajduje się bliżej ujścia szyjki macicy. Producent kubeczka zapewnia, że sprawia to, iż więcej plemników może przeżyć i dostać się do macicy. To z kolei ułatwia proces zapłodnienia. Plemniki jednocześnie utrzymują się w korzystnym środowisku śluzu szyjkowego.

Gdzie go kupić i ile kosztuje?

Kubeczek kosztuje 124 złote (plus koszty przesyłki 9,90m zł), a kupić go można na polskiej stronie producenta .

Kubeczek menstruacyjny zadziała podobnie?

Co ciekawe, wiele kobiet w podobny sposób stosuje… kubeczki menstruacyjne. Okazuje się, że ta alternatywa dla podpasek i tamponów staje się również sprzymierzeńcem w staraniach o dziecko. Kobiety mogą umieszczać go w pochwie bezpośrednio po wytrysku, co zatrzymuje plemniki w miejscu. Zasada działania jest tu więc identyczna, jak w przypadku opisywanego kubeczka.

Średnia ocena: 12345 3,32/5 (głosów: 50).
Loading...Loading...

Pozostałe artykuły w kategorii: Uncategorized

zobacz wszystkie artykuły w tej kategorii

Nikt jeszcze nie skomentował artykułu. Bądź pierwszy!

Serwis Staraniowy.pl ma z założenia charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny. Zamieszczone tu materiały w żadnej mierze nie zastępują profesjonalnej porady medycznej. Przed zastosowaniem się do treści medycznych znajdujących się w naszym serwisie należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.

Pomóż nam rozwinąć portal Wyraź opinię, zasugeruj poprawki