KONKURS: A kiedy już będę rodzicem…, czyli postanowienia starających się o dziecko

dodany: autor: Redakcja Portalu Komentarze 0
TEST-11

A kiedy już będę rodzicem, na pewno zawsze znajdę czas dla swojego dziecka. Poświęcę więcej uwagi swojej kondycji fizycznej, zastosuję zdrową dietę i co najważniejsze – wreszcie przestanę narzekać! Zachęcamy do dzielenia się swoimi postanowieniami przyszłych rodziców.

Poparcie to nie wsparcie

Raporty dotyczące opinii Polaków na temat metod leczenia niepłodności pokazują, że ankietowani popierają wdrażane procedury i refundowanie terapii z budżetu państwa. Deklaracje to jedno, działanie – drugie. Niepłodne pary nie bez przyczyny podchodzą z dystansem do optymistycznych statystyk: wiedzą, że łatwo jest opowiadać się za czymś „na zimno”, trudniej, gdy problem dotyczy nas bezpośrednio lub gdy trzeba się do niego odnieść. A tak się dzieje choćby w przypadku, kiedy niepłodność dotyka ich bliskich. Jak zachowywać się w ich towarzystwie? Czy pytać o postępy w leczeniu, czy raczej milczeć? Jakich tematów unikać? Najprostszym i niestety – najczęstszym wyjściem jest udawanie, że temat nie istnieje. To przemilczanie problemu przez bliskich, motywowane często postawą samej niepłodnej pary – jest głównym czynnikiem spychającym niepłodność do sfery tabu. Chcemy przekonać, że problem który istnieje realnie powinien zaistnieć także w rozmowie. Uważamy, że trudno walczyć z czymś, o czym nie potrafimy nawet rozmawiać. To właśnie otwarte postawienie sprawy jest pierwszym krokiem do podjęcia skutecznej walki z problemem.

Przełamać tabu

Naszym najważniejszym celem jest uświadomienie starającym się o dziecko, że ze swoim problemem nie są sami. Mimo, że w przestrzeni publicznej wciąż trwa debata na temat in vitro, Polacy deklarują swoje poparcie, a fundacje inicjują kampanie uświadamiające, niepłodność wciąż należy do sfery tabu. Sprawia to, że chociaż o niepłodności stało się bardzo głośno, pary zmagające się z problemem czują się samotne i odrzucone. W toku debaty nad ochroną życia i refundowaniem kosztów leczenia samych zainteresowanych – ich emocjami, dylematami i codziennymi wyzwaniami – nie interesuje się właściwie nikt. Trudno zaprzeczyć, że największe wsparcie zaoferować nam mogą osoby, które zmagają się z podobnymi troskami lub przeciwnie – skutecznie się z nimi uporały. Dlatego właśnie zachęcamy użytkowników do dzielenia się swoimi doświadczeniami i stawiania odważnych pytań. Nasze Forum szybko zapełnia się pytaniami, które nurtują starających się o dziecko: Czy może być problem z ochrzczeniem dziecka z in vitro? Na czym polega „wybór” dziecka do adopcji? Czy 5 bezowocnych cykli to już powód do niepokoju? – pytają przyszli rodzice.

A kiedy już będę rodzicem…

Do włączenia się w społeczność przyszłych rodziców  zachęcamy za pomocą organizowanego wraz z marką Pharmaceris konkursu: „A kiedy już będę rodzicem…”. By wziąć udział w zabawie wystarczy zarejestrować się na forum serwisu, gdzie – w komentarzu pod postem konkursowym wystarczy w ciekawy sposób dokończyć zdanie: A kiedy już będę rodzicem… – Nowy rok to dobry czas na wszelkiego rodzaju postanowienia. Chętnie poznamy te, jakie stawiają sobie przyszli rodzice. Pytamy: Jakie są twoje plany? Co w sobie zmienisz i jakie cele sobie postawisz, kiedy już doczekasz się upragnionego dziecka? Spośród wypowiedzi wybierzemy najciekawsze, a ich autorom przyznamy wyjątkowe nagrody. Na dzielenie się swoimi postanowieniami przyszli rodzice mają czas od 20 stycznia do 3 lutego 2014 r.

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie: http://staraniowy.pl/fora/temat/konkurs-a-kiedy-juz-bede-rodzicem/

 

Średnia ocena: 12345 5,00/5 (głosów: 1).
Loading...Loading...

Pozostałe artykuły w kategorii: Aktualności z portalu

zobacz wszystkie artykuły w tej kategorii

Nikt jeszcze nie skomentował artykułu. Bądź pierwszy!

Serwis Staraniowy.pl ma z założenia charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny. Zamieszczone tu materiały w żadnej mierze nie zastępują profesjonalnej porady medycznej. Przed zastosowaniem się do treści medycznych znajdujących się w naszym serwisie należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.

Pomóż nam rozwinąć portal Wyraź opinię, zasugeruj poprawki