Coaching płodności

Strona główna Forum Hyde Park Rozmowy o wszystkim Coaching płodności

Temat zawiera 7 odpowiedzi, i ma 8 odpowiedzi, ostatnio zaktualizowany przez Profile photo of korneli02 korneli02 2 miesięcy, 1 tydzień temu.

Oglądasz 8 postów - 1 z 8 (of 8 total)
 • Autor
  Posty
 • #1589
  Profile photo of Amelia
  Amelia
  Uczestnik

  Od kilku lat zdobywa coraz większą popularność w Polsce. Nie do końca jednak rozumiem jak może pomóc w staraniach o dziecko? Czy jest tu może ktoś kto tego próbował? Warto?


  #1602
  #1642
  Profile photo of Nati
  Nati
  Uczestnik

  Ja nie próbowałam ;) Ale może warto sobie zafudnować taki preznet – np. na Walentynki? ;)))


  #1686
  Profile photo of Monika Sz.
  Monika Sz.
  Uczestnik

  Coaching płodności polega na rozmowach, zadawaniu pytań, które motywują do podjęcia działań, uświadamiają przekonania,  uzmysławiają wpływ emocji, stresów na na płodność. Coaching proponuje pracę nad tym, co zmienić można, czyli zachowaniami, reakcjami na niepowodzenia leczenia, pytania innych o powody bezdzietności. Uczy rozumienia własnych emocji i radzenia sobie z nimi tak, żeby oczekiwanie na dziecko jak najmniej bolało. I żeby zminimalizować poziom stresu, który często blokuje płodność.
  Dzięki pracy z coachem płodności odzyskuje się zagubione poczucie własnej wartości, panowania nad własnym życiem. A te wszystkie umiejętności pomagają w leczeniu niepłodności, zarówno w początkowych etapach jak i wtedy, kiedy trzeba skorzystać z metody in vitro.
  Sama 6 lat starałam się o upragnioną ciążę, miałam dwa zabiegi in vitro. W końcu zaszłam w ciążę naturalnie. To było wtedy, kiedy po pierwsze trafiłam na Lekarza przez duże L. Po drugie zaczęłam pracę nad swoimi relacjami w ważnym dla mnie związku (ale nie z mężem). A po trzecie odbyłam kilka bardzo ważnych i cennych dla mnie rozmów z osobą, którą uważam za swojego nieformalnego coacha. Pomogło. Uspokoiło. Odprężyło. Ja wiem, że praca z przekonaniami, lękami, emocjami działa. Jestem terapeutą i coachem płodności:)
  Poniżej zamieszczam link do swojego artykułu na ten coachingu płodności. Zapraszam do czytania!

  http://coachingmonikaszadkowska.pl/coach-plodnosci


  • Ta odpowiedź została zmodyfikowana 7 lat, 8 miesięcy temu przez Profile photo of Monika Sz. Monika Sz..
  #6349
  Profile photo of Lenne
  Lenne
  Uczestnik

  Myślę, że to jest bardzo fajna metoda, która podniesie kobietę na duchu, wesprze, a także sprawi, że kobieta uwierzy, że może zajść w ciąże i nie załamie się :)


  #15703
  Profile photo of maciwjus777
  maciwjus777
  Uczestnik

  Ja zastanawiam się czy to działa, czy naprawdę pomaga. Fajnie gdyby wypowiedziały się kobiety ktore z tego skorzystały.
  http://www.euro-medical.pl/aparaty-ktg
  http://www.euro-medical.pl/aparaty-ekg


  #24262
  Profile photo of Wixaa89
  Wixaa89
  Uczestnik

  Myślę, że zawsze warto spróbować, brzmi dobrze ;)


  #24375
  Profile photo of korneli02
  korneli02
  Uczestnik

  Słyszałam o tym, ale mam mieszane uczucia… Czy to nie jest naciąganie trochę? NIestety w tym przypadku czasami nic nie zależy od nas, a od biologii


Oglądasz 8 postów - 1 z 8 (of 8 total)

Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.

Serwis Staraniowy.pl ma z założenia charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny. Zamieszczone tu materiały w żadnej mierze nie zastępują profesjonalnej porady medycznej. Przed zastosowaniem się do treści medycznych znajdujących się w naszym serwisie należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.

Pomóż nam rozwinąć portal Wyraź opinię, zasugeruj poprawki