Z pomocą macierzyństwu- warsztaty dla par w trakcie leczenia niepłodności

dodany: autor: Redakcja Portalu Komentarze 0
Happy couple with positive pregnancy test

Niepłodność jest tematem trudnym i bolesnym. Bywa, że podczas wydłużającej się drogi do macierzyństwa pojawia się wiele dylematów, a psychika przestaje współpracować z ciałem.

Aby oswoić lęki i wątpliwości związane z leczeniem niepłodności oraz przybliżyć możliwości, jakie oferuje medycyna, w Centrum Medycznym Macierzyństwo w Krakowie 13 kwietnia 2015 odbędą się bezpłatne warsztaty dla par w trakcie leczenia niepłodności.    

Plan spotkania „Z pomocą macierzyństwu”:

Dr n. med. Wojciech Kolawa przedstawi metody wspomagania płodności oraz najnowsze możliwości leczenia, jakie oferuje dziś medycyna.

Mariola Wantuch, kierownik zespołu Pielęgniarek i Położnych, przybliży codzienność par leczących niepłodność. Podczas spotkania omówione zostaną badania, cykliczność leczenia oraz przyjmowanie leków.

Dr Marta Sikora-Polaczek, embriolog kliniczny, przedstawi drogę od komórki jajowej do zarodka. Tematem spotkania będzie również mrożenie i przechowywanie zarodków oraz zastosowanie dodatkowych technik w laboratorium embriologicznym.

Psycholog Izabella Grzyb pomoże nazwać i oswoić emocje, jakie towarzyszą parom, u których oczekiwanie na dziecko przedłuża się.

Podczas spotkania zostanie także omówiony zakres Programu Leczenia Niepłodności Metodą Zapłodnienia Pozaustrojowego na lata 2013-2016. Eksperci wyjaśnią kto i w jaki sposób może otrzymać dofinansowanie leczenia.

Termin: 13.04.2015, godz. 18.00
Czas trwania warsztatów: 2h
Zapisy: tel. 12 415 88 00
warsztaty bezpłatne, liczba miejsc ograniczona

Miejsce: Centrum Medyczne MACIERZYŃSTWO
ul. Białoprądnicka 7a, 31-221 Kraków

Zapraszamy pary w trakcie leczenia niepłodności.

Twoja ocena: 12345
Loading...Loading...

Pozostałe artykuły w kategorii: Warto wiedzieć

zobacz wszystkie artykuły w tej kategorii

Nikt jeszcze nie skomentował artykułu. Bądź pierwszy!

Serwis Staraniowy.pl ma z założenia charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny. Zamieszczone tu materiały w żadnej mierze nie zastępują profesjonalnej porady medycznej. Przed zastosowaniem się do treści medycznych znajdujących się w naszym serwisie należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.

Pomóż nam rozwinąć portal Wyraź opinię, zasugeruj poprawki