Ruszyła Fundacja Małgorzaty Rozenek-Majdan!

dodany: autor: Agata Cygan-Kukla Komentarze 0
fundacja 1

- Byłam jedną z Was. Moim marzeniem było zostać mamą. Dzięki in vitro to się udało. Teraz moim obowiązkiem i misją jest wspieranie innych w walce z niepłodnością – tak Małgorzata Rozenek -Majdan mówi o swojej Fundacji, której prace ruszyły początkiem marca.

Jeszcze jakiś czasu temu nie wszyscy zdawali sobie sprawę, że dzieci z poprzedniego małżeństwa Małgorzaty Rozenek – Majdan zostały poczęte dzięki metodzie in vitro . Stało się o tym głośniej, kiedy celebrytka otwarcie przyznała, że wraz z obecnym mężem, Radosławem, po dwukrotnym poronieniu bezskutecznie starają się o trzecie dziecko – właśnie dzięki metodzie in vitro. Jak wiemy, mimo trudności i wielu wylanych łez, aktorce udało się wreszcie zajść w upragnioną ciążę – spodziewa się dziecka na przełomie maja i czerwca.

Przyszła mama nie ukrywa, że temat in vitro stał się jej wyjątkowo bliski. Dała temu wyraz, publikując książkę „In vitro. Rozmowy intymne” . Jak słusznie zauważa, dyskusja wokół tego tematu nadal budzi niezdrowe emocje, powiela krzywdzące stereotypy i służy jako narzędzie walki politycznej. Tracą na tym pary, które mimo wielu miesięcy, a nawet lat walki o upragnione potomstwo, nie dostają takiej szansy. Barierą w wielu przypadkach jest brak wystarczających funduszy.

fundacja 2

Byłam jedną z Was!

Brak dostępu do metody in vitro to właśnie jedna z kwestii, którą ma zająć się otwarta 8 marca bieżącego roku Fundacja Małgorzaty Rozenek-Majdan. Jej inauguracja miała mieć miejsce w Senacie w postaci Konferencji Praw Kobiet. Niestety, zagrożenie epidemią koronawirusa pokrzyżowało te plany.

Fundacja podjęła jednak działalność. Jakie cele ma spełniać? To m.in.:

  • popularyzacja wiedzy dotyczącej szeroko rozumianego zdrowia, profilaktyki niepłodności , chorób przenoszonych drogą płciową oraz chorób nowotworowych,
  • wspieranie rozwoju medycyny w zakresie leczenia niepłodności,
  • działanie na rzecz wyrównywania dostępu do specjalistycznych usług medycznych, umożliwienie leczenia osobom niezamożnym,
  • wspomaganie leczenia oraz profilaktyki indywidualnych osób i rodzin – w tym zabieganie o pomoc państwa,
  • upowszechnienie i odkłamanie tematu in vitro.

Wsparcie ma przybierać zarówno formę finansową, jak i pozafinansową. Więcej na temat Fundacji i jej działalności przeczytać możecie pod adresem: https://mrmfundacja.pl/.

Twoja ocena: 12345
Loading...Loading...

Pozostałe artykuły w kategorii: ABC płodności

zobacz wszystkie artykuły w tej kategorii

Nikt jeszcze nie skomentował artykułu. Bądź pierwszy!

Serwis Staraniowy.pl ma z założenia charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny. Zamieszczone tu materiały w żadnej mierze nie zastępują profesjonalnej porady medycznej. Przed zastosowaniem się do treści medycznych znajdujących się w naszym serwisie należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.

Pomóż nam rozwinąć portal Wyraź opinię, zasugeruj poprawki