Raport na temat płodności Polaków

dodany: autor: Redakcja Portalu Komentarze 0
para w łóżku

Niepłodność dotyka już 1,5 mln par w Polsce, a mimo to nadal niechętnie rozmawiamy na tematy związane z płodnością. Tymczasem już co piąta polska para ma problem z zajściem w ciążę. W odpowiedzi na rosnącą skalę problemu, marka Dr Bocian przygotowała „Raport na temat płodności Polaków”. Zawiera on praktyczne porady dla par planujących zajście w ciążę, jak również tych, starających się o dziecko już od dłuższego czasu, ale mających problemy z jego poczęciem.

Głównym celem publikacji jest wzbogacenie naszej wiedzy oraz przełamanie tabu i zachęcenie Polaków do swobodniejszych rozmów na temat płodności – z partnerem lub partnerką oraz bliskimi, a w razie konieczności, także z odpowiednim ekspertem.

Raport został podzielony na trzy części: w pierwszej została sprawdzona wiedza Polaków na temat płodności, w drugiej znajdują się materiały dydaktyczne poruszające kluczowe zagadnienia związane z płodnością, natomiast w trzeciej zebrano cenne wskazówki dla par mających problem z zajściem w ciążę. W raporcie zaprezentowano też wyniki badań SW Reaserch zrealizowane specjalnie na potrzeby kampanii „Płodne Gadki” oraz TNS Polska.

Niepłodność mylimy z bezpłodnością

Dzięki zebranym i opracowanym materiałom edukacyjnym dowiedzieć się można między innymi – czym różni się niepłodność od bezpłodności, jak funkcjonuje ciało kobiety i mężczyzny, w jaki sposób przygotować się do ciąży oraz jak walczyć z niepłodnością. Raport zawiera też najważniejsze informacje na temat płodności i jej wspomagania, dodatkowo poradnik wzbogacony jest wypowiedziami ekspertów, w tym ginekologa i pani psycholog.

Obciążenia cywilizacyjne, zaburzenia owulacji czy niewiedza na temat dni płodnych mogą znacząco utrudnić zajście w ciążę. Jak podkreślają lekarze, jest to problem złożony dotykający mężczyzn i kobiety w tym samym stopniu. Z niepłodnością mamy do czynienia, gdy para, regularnie starająca się o dziecko, nie może zajść w ciążę przez co najmniej 12 miesięcy. W raporcie znajduje się lista specjalistów, do których można się udać po pomoc, w tym także zbiór najważniejszych badań, wartych wykonania.

Porozmawiajmy o płodności

Niestety wciąż niechętnie rozmawiamy na tematy związane z płodnością lub jej brakiem. Wstyd, obawa, a może brak wiedzy? Podczas starania o dziecko, warto dokładniej poznać swoje ciało, dowiedzieć się jak przebiega cykl kobiety i kiedy dochodzi do implantacji. Jedno jest pewne: o płodności Polek i Polaków trzeba rozmawiać.

Średnia ocena: 12345 4,00/5 (głosów: 1).
Loading...Loading...

Pozostałe artykuły w kategorii: Warto wiedzieć

zobacz wszystkie artykuły w tej kategorii

Nikt jeszcze nie skomentował artykułu. Bądź pierwszy!

Serwis Staraniowy.pl ma z założenia charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny. Zamieszczone tu materiały w żadnej mierze nie zastępują profesjonalnej porady medycznej. Przed zastosowaniem się do treści medycznych znajdujących się w naszym serwisie należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.

Pomóż nam rozwinąć portal Wyraź opinię, zasugeruj poprawki