Problemy z erekcją w dni płodne

dodany: autor: Agata Cygan-Kukla Komentarze 0
problemy z erekcja 1

Problem z erekcją może się przytrafić każdemu mężczyźnie. Co jednak, jeśli męski organizm odmawia współpracy głównie w dni płodne, a wy właśnie staracie się o dziecko?

Do problemów z erekcją mężczyznom trudno się przyznać. Dlaczego? Bo wielu z nich stawia sprawność seksualną na równi z męskością. Tymczasem zaburzenia wzwodu mogą mieć podłoże fizyczne albo psychiczne, ale nigdy nie są wyznacznikiem męskości. Sprawdźcie, skąd się biorą!

Problemy z erekcją – możliwe powody

Wskutek pobudzenia seksualnego znajdujące się w penisie ciała jamiste napełniają się krwią, powodując wzwód (inaczej erekcję), która jest koniecznym elementem stosunku seksualnego. Wzwód umożliwia osiągnięcie odpowiedniej sztywności penisa, a następnie utrzymanie go w takim stanie, co pozwala wprowadzić go do pochwy. Banalnie proste? Nie do końca. Erekcja to – wbrew pozorom – niezwykle skomplikowany mechanizm, który wymaga współpracy wielu układów w organizmie (głównie nerwowego, krwionośnego i hormonalnego). Jeśli jeden z elementów układanki zawiedzie, trudno liczyć na szczęśliwe zakończenie. Dowód? Zaburzenia erekcji mogą dotyczyć już prawie 1,5 mln mężczyzn. Skąd taki problem i co go powoduje?

Powody mogą mieć różne źródła i trudno wymienić je wszystkie. Dla przykładu za problemy ze wzwodem odpowiadać mogą:

  • stwardnienie tętnic,
  • wysokie ciśnienie krwi,
  • inne problemy kardiologiczne,
  • wysoki poziom cholesterolu,
  • cukrzyca,
  • nadużywanie alkoholu,
  • palenie tytoniu,
  • nieodpowiednia dieta,
  • zbyt mało ruchu.

Jeśli więc zaburzenia erekcji pojawiają się częściej warto odwiedzić specjalistę i zrobić komplet badań. Prawdopodobnie problemy w sypialni to tylko skutek innych zaburzeń – wdrożenie odpowiedniego postępowania poprawi jakość współżycia, przywracając jednocześnie zachwianą pewność siebie partnera.

problemy z erekcją 2

Problemy z erekcją w dni płodne

Co ciekawe, zdarzają się przypadki, kiedy problemy z erekcją pojawiają się u panów głownie w okresie, kiedy ich partnerki przechodzą dni płodne . Taka sytuacja zdarza się najczęściej w parach, które starają się o dziecko od dłuższego czasu i z jakichś powodów starania te nie kończą się powodzeniem. Dlaczego tak się dzieje i co może być tego powodem?

Współżyciu w okresie starań o dziecko – zwłaszcza tych, które niepokojąco się przedłużają – często towarzyszy stres. Seks obarczony jest dużą obawą i presją: oby tym razem się udało, oby wszystko poszło dobrze! Organizm zostaje postawiony w stan pełnej gotowości i obciążony ogromnym napięciem, które zdecydowanie nie sprzyja skutecznemu współżyciu. Co więcej – może je zupełnie uniemożliwić! Dlaczego? Bo to właśnie stres jest jednym z podstawowych psychogennych czynników powodujących zaburzenia erekcji. Obniża popęd seksualny i jednocześnie zmniejsza zdolność do wzwodu.

problemy z erekcją 3

Zaburzenia erekcji to nie przyczyna niepłodności

Warto w tym miejscu podkreślić, że zaburzenia erekcji i spowodowane tym problemy ze wzwodem nie świadczą o niepłodności. A na pewno nie są jej przyczyną. Wręcz przeciwnie – zaburzenia wzwodu to często swoisty skutek starań o dziecko! Zwłaszcza, jeśli pojawiają się głównie w okresie, kiedy „wskazane” są bardziej intensywne próby poczęcia. Poczucie „przymusu” i dania z siebie 100 procent sprawia, że organizm nie podejmuje współpracy i zawodzi. Można więc powiedzieć, że problem z erekcją to jedynie techniczna przeszkoda, która utrudnia zapłodnienie, a dokładnie przeniesienie nasienia do pochwy. Nie jest więc przyczyną niepłodności, ale – może być przyczyną problemów z poczęciem dziecka!

Najważniejsze więc, by każde zbliżenie odbywało się w atmosferze wzajemnego zaufania, bezpieczeństwa i bliskości. Warto dbać o swoje relacje nie tylko w sypialni, ale też na co dzień – postarać się o to, by rozmowy o staraniach nie wypełniały każdej rozmowy, nie prowokowały kłótni i nieporozumień, a seks nie był tylko zadaniem do wykonania. Nie należy także koncentrować się na współżyciu wyłącznie w dni płodne – to duży błąd. Seks powinien być stałym elementem życia partnerów – jest ważny nie tylko w kontekście starań o dziecko, ale też niezbędny dla utrzymania wzajemnej relacji i bliskości.

Twoja ocena: 12345
Loading...Loading...

Pozostałe artykuły w kategorii: ABC płodności

zobacz wszystkie artykuły w tej kategorii

Nikt jeszcze nie skomentował artykułu. Bądź pierwszy!

Serwis Staraniowy.pl ma z założenia charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny. Zamieszczone tu materiały w żadnej mierze nie zastępują profesjonalnej porady medycznej. Przed zastosowaniem się do treści medycznych znajdujących się w naszym serwisie należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.

Pomóż nam rozwinąć portal Wyraź opinię, zasugeruj poprawki