Podcasty na temat płodności i niepłodności

dodany: autor: Agata Cygan-Kukla Komentarze 0
podcasty 1

Obecnie informacje na temat płodności, jak i zmagań z niepłodnością możemy czerpać z wielu źródeł – z książek, artykułów, blogów i videoblogów, a także – podcastów, czyli publikacji audio, najczęściej w odcinkach, dostępnych na różnych platformach. Są one obecnie niezwykle popularną formą przyswajania informacji czy też rozrywki. Można także znaleźć podcasty związane z tematyką płodności i starań o dziecko.

Podcast Naszego Bociana

Nasz Bocian to Stowarzyszenie na Rzecz Leczenia Niepłodności i Wspierania Adopcji. Istnieje już 20 lat, bo od 2002 roku. Celem jego działania jest edukowanie, szerzenie wiedzy, zapewnianie pomocy i różnego typu działania mające na celu wsparcie osób niepłodnych oraz tych zapewniających rodzinną opiekę zastępczą. Współpracuje także z innymi organizacjami i samorządami. Stowarzyszenie Nasz Bocian warto śledzić, ponieważ zapewnia także sporo materiałów wiedzowych, na przykład – w postaci podcastu.

„Podcast Naszego Bociana” dostępny jest na stronie stowarzyszenia, a także na platformach Spotify i YouTube. Jego kolejne odcinki to rozmowy ze specjalistami ale także ludźmi, którzy zmagali się czy zmagają z niepłodnością, lub którzy zdecydowali się na adopcję.

Zakres poruszanych tematów jest bardzo szeroki, znajdziemy podcasty na temat in vitro, dbania o płodność, diety, leczenia i aspektów psychologicznych niepłodności czy adopcji. Warto posłuchać, bo materiały są bardzo rzeczowe i wartościowe.

podcasty2

Akademia Płodności

Akademię Płodności tworzą Anna Mazur-Gajo i Zofia Mazurek-Dudek – dietetyczki, które propagują temat wspierania płodności i starań o dziecko odpowiednim odżywianiem. Na swojej stronie sprzedają ebooki na temat płodności oraz diety, a także jadłospisy dla osób starających się o dziecko i kobiet w ciąży. Tworzą też treści związane z płodnością, w tym – podcast, który dostępny jest na ich stronie oraz na platformach Spotify i YouTube.

Podcast Akademii Płodności nie składa się, wbrew temu, czego można się spodziewać, głównie z treści dotyczących odżywiania. Zakres poruszanych tematów jest o wiele szerszy i zawiera takie dotyczące starań o dziecko czy niepłodności i jej leczenia. Znajdziemy tak ciekawe tematy, jak „Czy niepłodna głowa ewoluuje?”, „Tym zaskoczyła mnie niepłodność”, „Słodycze na płodnej diecie – da się” oraz wiele innych, także nieoczywistych tematów. W podcaście Akademii Płodności nie brakuje także historii z życia wziętych – przede wszystkich samych autorek. Anny i Zofii bardzo dobrze i przyjemnie się słucha, wzbudzają ufność i potrafią dany temat przedstawić w interesujący sposób.

Chcę mieć dziecko

Podcast Moniki Szadkowskiej dotyczący przede wszystkim emocji i psychologicznej strony starań o dziecko oraz leczenia niepłodności. Sama autorka określa swoją działalność jako „Coaching płodności” – celuje bowiem w próbę pomocy osobom, które nie radzą sobie z tą trudną sytuacją. Podcast dostępny jest na platformach YouTube i Spotify.

Jakie tematy znajdziemy w podcaście „Chcę mieć dziecko?” Między innymi takie dotyczące pokonywania negatywnych odczuć towarzyszących niepłodności, tego jak radzić sobie z bezsilnością, lękiem oraz całym wachlarzem emocji, które pojawiają się w przypadku niepłodnych osób. Autorka pomaga także poukładać sobie codzienność, stara się odpowiedzieć na pytanie jak można funkcjonować normalnie mimo tego, z czym musimy mierzyć się każdego dnia. Nie brakuje także treści dotyczących relacji.

Twoja ocena: 12345
Loading...Loading...

Pozostałe artykuły w kategorii: Problemy z płodnością

zobacz wszystkie artykuły w tej kategorii

Nikt jeszcze nie skomentował artykułu. Bądź pierwszy!

Serwis Staraniowy.pl ma z założenia charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny. Zamieszczone tu materiały w żadnej mierze nie zastępują profesjonalnej porady medycznej. Przed zastosowaniem się do treści medycznych znajdujących się w naszym serwisie należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.

Pomóż nam rozwinąć portal Wyraź opinię, zasugeruj poprawki