Katowice: Trwa nabór par do bezpłatnego programu leczenia niepłodności

dodany: autor: Redakcja Portalu Komentarze 0
Kapsulka umieszczana w ciele kobiety, w której dochodzi do zaplodnienia fot. Gyncentrum (3)

W katowickiej klinice Gyncentrum wciąż można zapisywać się na konsultacje poświęcone nowej metodzie wspomagania rozrodu – AneVivo. Konsultacje dedykowane są wszystkim parom, które mają problemy z poczęciem dziecka – ostatecznie 20 z nich będzie mogło skorzystać z rozwiązania bezpłatnie.

Pierwsza taka szansa w Polsce

Dotąd in vitro było jedyną stosowaną w naszym kraju techniką wspomagania rozrodu. Wraz z końcem czerwca do Polski wkroczyło jednak AneVivo, metoda alternatywna dla konwencjonalnej metody zapłodnienia pozaustrojowego. W odróżnieniu od in vitro, tu do zapłodnienia dochodzi nie w szalce w laboratorium, ale w specjalnej kapsułce, która znajduje się w ciele kobiety.

Wszystkie pary zainteresowane nowym rozwiązaniem wciąż mogą zapisywać się na bezpłatne konsultacje w katowickiej klinice Gyncentrum, która jako pierwszy ośrodek w Polsce i trzeci w Europie uczyniła to innowacyjne rozwiązanie dostępnym dla pacjentów. Dodatkowo, w ramach specjalnego programu uruchomionego przez Fundację Gyncentrum, u 20 par, które spełnią kryteria medyczne, zabieg zostanie wykonany bezpłatnie. Ostatecznie o kwalifikacji par zadecyduje klinika po wstępnych konsultacjach i rozmowach z pacjentami.
Metoda AneVivo, podobnie jak jej klasyczna wersja in vitro, jest stosowana w przypadku par, u których stwierdzono niepłodność, a inne terapie medyczne okazały się niewystarczające. Porównywalna jest również jej skuteczność względem tradycyjnej formuły IVF.
Jak podkreślają eksperci, program może być rozwiązaniem dla wszystkich par dotkniętych problemem niepłodności, którym nie udało się zakwalifikować do rządowego programu in vitro. Narodzin pierwszego dziecka w Polsce dzięki metodzie AneVivo można się spodziewać w przyszłym roku – zapowiada klinika Gyncentrum.
Zapisy na bezpłatne konsultacje kwalifikujące do programu trwają od początku lipca. Można się na nie zgłaszać pod numerem telefonu 32 506 57 77 lub tel. kom: 600 963 500.

Informacje dodatkowe;

Klinika GYNCENTRUM to jeden z wiodących ośrodków leczenia niepłodności i diagnostyki prenatalnej w Polsce. Posiadają 40 wysoko wykwalifikowanych specjalistów z dziedzin: ginekologii, endokrynologii, urologii, immunologii, psychologii i dietetyki. Gyncentrum wyróżnia się wdrażaniem i wykorzystywaniem najnowszych technik wspomaganego rozrodu oraz technologii zwiększających skuteczność in vitro m.in. IMSI oraz ICSI. Jako jedna z pierwszych klinik leczenia niepłodności w  Polsce klinika Gyncentrum wprowadziła diagnostykę preimplantacyjną PGD, która pozwala zidentyfikować i wyeliminować ryzyko przeniesienia ponad 100 chorób genetycznych z rodziców na dziecko. Wysoki standard jest wynikiem bogatego doświadczenia specjalistów, o którym świadczą nagrody, certyfikaty i zagraniczna współpraca specjalistów Gyncentrum. Gyncentrum wyróżnia również dział turystyki medycznej. Zagraniczni pacjenci, którzy odwiedzają klinikę otrzymują pomoc przez cały czas trwania leczenia, od momentu jego planowania do chwili przyjazdu do kliniki. Klinika Gyncentrum jest realizatorem Rządowego Programu Zdrowotnego pn. „Program – Leczenie Niepłodności Metodą Zapłodnienia Pozaustrojowego na lata 2013-2016”. Dzięki programowi tysiące pacjentów skorzystało z leczenia.  Nasi Pacjenci otrzymują również bezpośredni dostęp do Międzynarodowego Banku Nasienia i Komórek Jajowych Gyncentrum, dzięki czemu mogą spełnić swoje marzenia o posiadaniu potomstwa.

Anecova to szwajcarska firma biotechnologiczna z siedzibą w Lozannie. Współpracuje ze światowej klasy naukowcami, których celem jest opracowanie bardziej naturalnych technik wspomaganego rozrodu.  Anecova posiada certyfikaty ISO (9001 oraz 13485). Urządzenie Anevivo zostało zaaprobowane przez Unię Europejską i lokalne władze kilku krajów m.in Wielkiej Brytanii. AneVivo jest pierwszym urządzeniem, które umożliwia pacjentom bardziej naturalne podejście do leczenia niepłodności poprzez rozwój zarodka w ciele kobiety, zamiast laboratorium. Anecova rozpoczyna komercjalizację procedury Anevivo współpracując z wiodącymi klinikami leczenia niepłodności.

Twoja ocena: 12345
Loading...Loading...

Pozostałe artykuły w kategorii: Warto wiedzieć

zobacz wszystkie artykuły w tej kategorii

Nikt jeszcze nie skomentował artykułu. Bądź pierwszy!

Serwis Staraniowy.pl ma z założenia charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny. Zamieszczone tu materiały w żadnej mierze nie zastępują profesjonalnej porady medycznej. Przed zastosowaniem się do treści medycznych znajdujących się w naszym serwisie należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.

Pomóż nam rozwinąć portal Wyraź opinię, zasugeruj poprawki