Hotele bez dzieci

dodany: autor: Agnieszka Kęsek Komentarze 0
wakacje

Sezon urlopowy w pełni – dla niektórych wymarzony wypoczynek to kompletne odosobnienie, a inni nie wyobrażają sobie, by podczas wakacji zabrakło większego grona znajomych. Oferta hotelowa jest ogromna, każdy z powodzeniem może więc znaleźć coś dla siebie. Istnieją także hotele, do których wstęp mają osoby powyżej szesnastego lub osiemnastego roku życia, czyli tak zwane „dla dorosłych”. Dla kogo będą idealne?

Wakacje – dla każdego coś miłego

Urlop i wypoczynek dla każdego znaczą co innego. Jedni nie wyobrażają sobie spędzania tego czasu inaczej niż leżąc na plaży lub nad basenem z ulubioną książką czy muzyką. Inni stawiają na aktywny wypoczynek i intensywne zwiedzanie albo miksują jedno i drugie. Oferta biur turystycznych i hoteli stale się powiększa, więc absolutnie każdy znajdzie coś, co zaspokoi jego potrzeby.

Hotele starają się także odpowiadać na trendy, które również w turystyce zmieniają się. Powstają obiekty eco-friendly, hotele „blisko natury”, odosobnione, sprzyjające wyciszeniu, ale także i takie oferujące jeszcze bogatszy wachlarz atrakcji. Istnieją także hotele… tylko dla dorosłych. Wstęp do nich mają tylko osoby, które ukończyły 16 lub 18 lat.

Hotele tylko dla dorosłych – cisza i spokój

Hotele dla dorosłych powstały jako odpowiedź na rzeczywiste zapotrzebowanie. Coraz więcej osób szukało bowiem takich właśnie obiektów, by spędzić w nich wymarzony urlop. Powstaje ich wobec tego coraz więcej i to nie tylko za granicą, ale i w naszym kraju.

Dla wielu idealne wakacje to leżak, książka, spokój, cisza. Niestety, każdy wie, że maluchy potrafią zrobić duży hałas i zamieszanie. Wystarczy sobie wyobrazić błogi relaks, szumiące morze, ciepłe słońce muskające skórę… a w tle krzyki i piski bawiących się dzieci. Nie wszyscy chcą i potrafią odpoczywać w takich okolicznościach.

Dla niektórych obecność dzieci, które głośno bawią się, wyrażają emocje, są ekspresyjne – zwyczajnie kłóci się z pojęciem odpoczynku. I nie ma w tym niczego dziwnego. Jeśli ktoś nie ma dzieci, nie jest przyzwyczajony do ich obecności – hotel tylko dla dorosłych to świetny wybór.

Dla zmęczonych rodziców

Takie obiekty wybierają jednak nie tylko osoby bezdzietne. Drugą grupą, która lubi korzystać z ich usług są rodzice. Mają dzieci, ale wyjeżdżają na wakacje tylko we dwójkę i chcą się zregenerować. Zostawiają więc pociechy pod dobrą opieką, a sami udają się do hotelu dla dorosłych żeby odpocząć. I to wcale nie czyni ich złymi rodzicami. Jeśli na co dzień mierzą się z wrzaskami, kłótniami, bijatykami między rodzeństwem, nic dziwnego że raz na jakiś czas chcą skorzystać z szansy na kompletne wyciszenie.

Lepsze dla osób, które nie mogą mieć dzieci?

Hotele bez dzieci to także dobry pomysł na wakacyjną destynację dla par, które borykają się z niepłodnością, szczególnie jeśli problem trwa już długo, a leczenie daje się we znaki. Niepłodność to bowiem stan nie tylko fizyczny, ale i psychiczny. Podczas bezskutecznych starań o dziecko, w trakcie terapii, bardzo często dają się we znaki także problemy psychiczne – obniżenie nastroju, epizody depresyjne, negatywne nastawienie do siebie i do otoczenia, obwinianie się…

Niepłodne pary, a w szczególności kobiety, bywają także bardzo wrażliwe na obecność innych dzieci. Widok rodziny z niemowlakiem sprawia ogromny ból, przypomina o niespełnionym marzeniu
o dziecku, o nieudanych staraniach. Bardzo często pobyt w hotelu, w którym wokoło widać mnóstwo rodzin bawiących się z maluchami w wodzie, stawiających zamki z piasku… to wcale nie wypoczynek, ale coś zupełnie odwrotnego – ogromne obciążenie. W takiej sytuacji wybór hotelu tylko dla dorosłych może być wybawieniem i wyborem znacznie lepszym niż urlop w otoczeniu szczęśliwych rodzin.

Twoja ocena: 12345
Loading...Loading...

Pozostałe artykuły w kategorii: ABC płodności

zobacz wszystkie artykuły w tej kategorii

Nikt jeszcze nie skomentował artykułu. Bądź pierwszy!

Serwis Staraniowy.pl ma z założenia charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny. Zamieszczone tu materiały w żadnej mierze nie zastępują profesjonalnej porady medycznej. Przed zastosowaniem się do treści medycznych znajdujących się w naszym serwisie należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.

Pomóż nam rozwinąć portal Wyraź opinię, zasugeruj poprawki