Wybór ośrodka adopcyjnego

Strona główna Forum Adopcja Ośrodki adopcyjne Wybór ośrodka adopcyjnego

Temat zawiera 2 odpowiedzi, i ma 3 odpowiedzi, ostatnio zaktualizowany przez Profile photo of Monika Monika 5 lat, 1 miesiąc temu.

Oglądasz 3 posty - 1 z 3 (of 3 total)
 • Autor
  Posty
 • #2013
  Profile photo of Amelia
  Amelia
  Uczestnik

  Chciałabym zapytać, czy konieczne jest staranie się o adopcję w regionie, w którym się mieszka? Czy jeśli przykładowo jestem z Warszawy mogę starać się o adopcję w Krakowie? Wiem, że jednym z warunków jest sprawdzenie środowiska rodziców adopcyjnych, wywiad środowiskowy itp., ale czy musi tego dokonać rejonowa placówka?


  #2043
  Profile photo of test-optart
  Kalina
  Uczestnik

  Myślę, że nie ma takiej konieczności. Chyba samodzielnie można wybrać ośrodek. Dla mnie to nawet racjonalne, że nie starałabym się w ośrodku z mojego miasta…


  #2047
  Profile photo of Monika
  Monika
  Widz

  Nie ma rejonizacji ośrodków adopcyjnych, jednak może być utrudnieniem dojeżdżanie na warsztaty do ośrodka adopcyjnego, a czasami mogą być to spore odległości.


Oglądasz 3 posty - 1 z 3 (of 3 total)

Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.

Serwis Staraniowy.pl ma z założenia charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny. Zamieszczone tu materiały w żadnej mierze nie zastępują profesjonalnej porady medycznej. Przed zastosowaniem się do treści medycznych znajdujących się w naszym serwisie należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.

Pomóż nam rozwinąć portal Wyraź opinię, zasugeruj poprawki