Starania po poronieniu

Strona główna Forum Niepłodność- leczenie Poronienia Starania po poronieniu

Temat zawiera 7 odpowiedzi, i ma 7 odpowiedzi, ostatnio zaktualizowany przez Profile photo of WMartyna87 WMartyna87 2 lat, 4 miesięcy temu.

Oglądasz 8 postów - 1 z 8 (of 8 total)
  • Autor
    Posty
  • #2011
    Profile photo of Goplana
    Goplana
    Uczestnik

    Kiedy można bezpiecznie zacząć starania po poronieniu?


    #2044
    Profile photo of Agata Cygan-Kukla
    Agata Cygan-Kukla
    Administrator

    Powrót płodności po utracie ciąży zależy od tego, jaki charakter miało poronienie. W przypadku poronienia całkowitego płodność wraz z potencjalną możliwością poczęcia kolejnego dziecka można zaobserwować bardzo szybko – już w pierwszym kolejnym cyklu (następuje krwawienie miesiączkowe, które jest sygnałem, że w zasadzie można już rozpocząć starania o kolejną ciążę). Jeżeli jednak poronienie samoistne miało charakter niecałkowity – wtedy kobieta odzyskuje płodność w przybliżonym czasie 2 – 4 tygodni

    Mimo tego jednak, że nastąpił powrót płodności, para powinna poczekać ze staraniami o kolejną ciążę od 3 do 6 miesięcy. Czas ten jest potrzebny na prawidłowe zagojenie się ran narządu rodnego po zabiegu łyżeczkowania. Niektórzy specjaliści twierdzą, że czas pomiędzy utratą ciąży a staraniami o kolejną powinien być równy co najmniej trzem cyklom.


    • Ta odpowiedź została zmodyfikowana 10 lat, 1 miesiąc temu przez Profile photo of Agata Cygan-Kukla Agata Cygan-Kukla.
    #2046
    Profile photo of Monika
    Monika
    Widz

    Ja również potwierdzam że najlepiej zrobić przerwę 3-6 miesięcy. Chyba, że jednak poronienie nastąpiło kolejny raz i warto poszukać przyczyny jeżeli jest taka możliwość.

    Płodność wraca bardzo szybko, jednak moim zdaniem najgorzej jest z psychiką, bo tu powrót do formy zależy od wielu indywidualnych kwestii.

    Dla mnie samo przełamanie się aby rozpocząć starania zajęło zwykle długo czasu, nigdy nie potrafiłam iść za ciosem.

     


    #5953
    Profile photo of WiolkaKlaman
    WiolkaKlaman
    Uczestnik

    Ja miałam długo przerwę pomiędzy staraniami- właściwie dzięki Pani psycholog. Potrzebowałam odpocząć i pogodzić się z utratą przed rozpoczęciem starań o drugie dziecko. Więc nawet jeżeli lekarze zalecają określoną ilość przerwy, uważam że każdy i tak powinien to sam ” przetrawić”


    #14680
    Profile photo of magdamagda6
    magdamagda6
    Uczestnik

    najlepsza decyzja pójść do psychologa!


    #16068
    Profile photo of magdamagda6
    magdamagda6
    Uczestnik

    Dodam tylko, że też korzystałam z usług psychologa i nie żałuję! Jestem inną osobą po konsultacjach. Piszcie podpowiem u kogo byłam.


    #26875
    Profile photo of Eliza89
    Eliza89
    Uczestnik

    Ja miałam bardzo długą przerwę po ostatnim poronieniu. Nie ukrywam, że dużo pomogła mi terapia u psychologa z kliniki Invicta i wsparcie mojego męża. Nikt na mnie nie naciskał, ale udało mi się przemóc do kolejnego in vitro, które się udało. Powitaliśmy na świecie moją córeczkę :). Mój związek odżył, ja wyszłam z depresji, hormony wracają do normy. Wszystko idzie w dobrą stronę :)


    #26876
    Profile photo of WMartyna87
    WMartyna87
    Uczestnik

    <span style=”color: #000000; font-family: Calibri, ‚Segoe UI’, Calibri, Thonburi, Arial, Verdana, sans-serif, ‚Mongolian Baiti’, ‚Microsoft Yi Baiti’, ‚Javanese Text';”><span style=”font-size: 16px; white-space: pre-wrap;”>Z Twojej historii wynika, ze jesteście naprawdę silną i szczęśliwą rodziną. Podziwiam Ciebie za siłę, dzięki której zdobyłaś się na kolejną próbę in vitro. To niesamowicie odważna decyzja, biorąc pod uwagę Twoją historię z poronieniem. Myślę, że wiele możemy z niej wyciągnąć i się nauczyć. Ja jestem przed moją pierwszą procedurą, jestem w klinice Invicta. Mam nadzieję, że będę miała tyle odwagi co Ty. Super, że klinika proponuje wsparcie psychologa. Ja też się do niego zapiszę jeszcze przed pierwszym transferem. </span></span>


Oglądasz 8 postów - 1 z 8 (of 8 total)

Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.

Serwis Staraniowy.pl ma z założenia charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny. Zamieszczone tu materiały w żadnej mierze nie zastępują profesjonalnej porady medycznej. Przed zastosowaniem się do treści medycznych znajdujących się w naszym serwisie należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.

Pomóż nam rozwinąć portal Wyraź opinię, zasugeruj poprawki