Starania po poronieniu

Strona główna Forum Niepłodność- leczenie Poronienia Starania po poronieniu

Temat zawiera 5 odpowiedzi, i ma 5 odpowiedzi, ostatnio zaktualizowany przez Profile photo of magdamagda6 magdamagda6 3 miesięcy, 2 tygodnie temu.

Oglądasz 6 postów - 1 z 6 (of 6 total)
 • Autor
  Posty
 • #2011
  Profile photo of Goplana
  Goplana
  Uczestnik

  Kiedy można bezpiecznie zacząć starania po poronieniu?


  #2044

  Powrót płodności po utracie ciąży zależy od tego, jaki charakter miało poronienie. W przypadku poronienia całkowitego płodność wraz z potencjalną możliwością poczęcia kolejnego dziecka można zaobserwować bardzo szybko – już w pierwszym kolejnym cyklu (następuje krwawienie miesiączkowe, które jest sygnałem, że w zasadzie można już rozpocząć starania o kolejną ciążę). Jeżeli jednak poronienie samoistne miało charakter niecałkowity – wtedy kobieta odzyskuje płodność w przybliżonym czasie 2 – 4 tygodni

  Mimo tego jednak, że nastąpił powrót płodności, para powinna poczekać ze staraniami o kolejną ciążę od 3 do 6 miesięcy. Czas ten jest potrzebny na prawidłowe zagojenie się ran narządu rodnego po zabiegu łyżeczkowania. Niektórzy specjaliści twierdzą, że czas pomiędzy utratą ciąży a staraniami o kolejną powinien być równy co najmniej trzem cyklom.


  • Ta odpowiedź została zmodyfikowana 6 lat, 1 miesiąc temu przez Profile photo of Agata Cygan-Kukla Agata Cygan-Kukla.
  #2046
  Profile photo of Monika
  Monika
  Widz

  Ja również potwierdzam że najlepiej zrobić przerwę 3-6 miesięcy. Chyba, że jednak poronienie nastąpiło kolejny raz i warto poszukać przyczyny jeżeli jest taka możliwość.

  Płodność wraca bardzo szybko, jednak moim zdaniem najgorzej jest z psychiką, bo tu powrót do formy zależy od wielu indywidualnych kwestii.

  Dla mnie samo przełamanie się aby rozpocząć starania zajęło zwykle długo czasu, nigdy nie potrafiłam iść za ciosem.

   


  #5953
  Profile photo of WiolkaKlaman
  WiolkaKlaman
  Uczestnik

  Ja miałam długo przerwę pomiędzy staraniami- właściwie dzięki Pani psycholog. Potrzebowałam odpocząć i pogodzić się z utratą przed rozpoczęciem starań o drugie dziecko. Więc nawet jeżeli lekarze zalecają określoną ilość przerwy, uważam że każdy i tak powinien to sam ” przetrawić”


  #14680
  Profile photo of magdamagda6
  magdamagda6
  Uczestnik

  najlepsza decyzja pójść do psychologa!


  #16068
  Profile photo of magdamagda6
  magdamagda6
  Uczestnik

  Dodam tylko, że też korzystałam z usług psychologa i nie żałuję! Jestem inną osobą po konsultacjach. Piszcie podpowiem u kogo byłam.


Oglądasz 6 postów - 1 z 6 (of 6 total)

Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.

Serwis Staraniowy.pl ma z założenia charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny. Zamieszczone tu materiały w żadnej mierze nie zastępują profesjonalnej porady medycznej. Przed zastosowaniem się do treści medycznych znajdujących się w naszym serwisie należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.

Pomóż nam rozwinąć portal Wyraź opinię, zasugeruj poprawki