Starania o ciążę a nieprawidłowa waga

Strona główna Forum Hyde Park Rozmowy o wszystkim Starania o ciążę a nieprawidłowa waga

Temat zawiera 7 odpowiedzi, i ma 8 odpowiedzi, ostatnio zaktualizowany przez Profile photo of  Anonim 1 rok, 3 miesięcy temu.

Oglądasz 8 postów - 1 z 8 (of 8 total)
 • Autor
  Posty
 • #4883
  Profile photo of Monika
  Monika
  Widz

  Na problemy z zajściem w ciążę wpływać może zarówno niedowaga, jak i otyłość. Najpopularniejszą metodą oznaczenia prawidłowej masy ciała jest wyliczenie wskaźnika BMI, bazującego na proporcji wagi do wzrostu danej osoby. Uznaje się, że dopuszczalna wartość BMI waha się między 18,5 a 24,5. Wyższe wskazania świadczą o nadwadze lub otyłości, niższe zaś o zbyt małej masie ciała. W obu przypadkach niewłaściwa waga koreluje z trudnościami z poczęciem dziecka.

  Warto już na etapie planowania potomstwa zadbać o stan zdrowia i właściwą masę ciała. Można poradzić się dietetyka i więcej uwagi poświęcić sposobowi odżywiania. Czasem konieczna jest wizyta u specjalisty, który zweryfikuje, czy nieprawidłowa waga nie jest związana z innymi chorobami np. zaburzeniami w pracy tarczycy.


  #4896
  Profile photo of Nati
  Nati
  Uczestnik

  Dieta jest ważna, zdrowy styl życia jest ważny, myśle że konsultacje z dietetykiem każdemu dobrze by zrobiły!


  #5951
  Profile photo of WiolkaKlaman
  WiolkaKlaman
  Uczestnik

  O tak właśnie, jedyne wyjście to konsultacja z dietetykiem. Innej opcji właściwie nie widzę.


  #6348
  Profile photo of Lenne
  Lenne
  Uczestnik

  Zgadzam się, Trzeba zasięgnąć opinii dietetyka, może ustali odpowiedni jadłospis, jakie produkty zwiększyć, a jakie zmniejszyć, ale myślę, że ważna jest także aktywność fizyczna.


  #6350
  Profile photo of Ajka
  Ajka
  Uczestnik

  Może lekarz skieruje na badania :) Na pewno trzeba zwiększyć aktywność fizyczną


  #6412
  Profile photo of holand
  holand
  Uczestnik

  prawda jest taka że otyłość jest ogromnym problemem przy zajściu w ciążę. Moja żona jak postanowiła że schudnie, poszła do trenera personalnego, zaczęła stosować suplement therm line hydrofast bo miała zatrzymania wody po diecie, wzięła się za to naprawdę. Po 7 miesiącach od zrzucenia wagi zaszła w ciążę.


  #6578
  Profile photo of Aurelia
  Aurelia
  Uczestnik

  Na pewno lepiej jest nie mieć nadwagi jeśli chce się zajść w ciążę. Ale też nie ma co przesadzać, jeśli macie 2-3 nadprogramowe kilogramy, to wąpite że ma to jakiś wpływ na płodność, co innego 15-20 kilogramów. Tutaj faktycznie aby zrobić to zdrowo i bezpiecznie warto udać się do dietetyka.


  #8074
  Profile photo of
  Anonim

  No tak nadwaga jest ogólnie niezdrowa


Oglądasz 8 postów - 1 z 8 (of 8 total)

Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.

Serwis Staraniowy.pl ma z założenia charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny. Zamieszczone tu materiały w żadnej mierze nie zastępują profesjonalnej porady medycznej. Przed zastosowaniem się do treści medycznych znajdujących się w naszym serwisie należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.

Pomóż nam rozwinąć portal Wyraź opinię, zasugeruj poprawki