Kłopotliwe pytania…

Strona główna Forum Forum publiczne Forum otwarte Kłopotliwe pytania…

Temat zawiera 13 odpowiedzi, i ma 10 odpowiedzi, ostatnio zaktualizowany przez Profile photo of maciwjus777 maciwjus777 4 miesięcy, 1 tydzień temu.

Oglądasz 10 postów - 1 z 10 (of 14 total)
 • Autor
  Posty
 • #1350
  Profile photo of
  Anonim

  Myślę, że to się od czasu do czasu zdarza każdemu z nas… Pytania w stylu: Aa nie myśleliście o dzidziusiu? A Kiedy zaczniecie powiększać rodzinę? Święta to szczególnie „ryzykowny” pod tym względem okres, bo spotyka się nie tylko najbliższą rodzinę, która z reguły wie już co nieco o naszych kłopotach, ale też dalszą, które nie chcemy w nie wdrażać… Jak sobie radzicie z takimi pytaniami..?


  #1359
  Profile photo of test-optart
  Kalina
  Uczestnik

  Dla mnie sprawa jest prosta – ” W swoim czasie. Na pewno jak już będę w ciąży, nie uda mi się tego przed wami ukryć”. Powinno uciąć komentarze ;)


  #1381
  Profile photo of Goplana
  Goplana
  Uczestnik

  To przykre, ale wiele osób nadal nie rozumie, że podczas starań o dziecko mogą pojawić się problemy i że „decyzja” o opóźnieniu macierzyństwa nie zawsze jest własnym wyborem…


  #1410
  Profile photo of Aguska
  Aguska
  Uczestnik

  Niestety większości się wydaje, że to że nie mam dziecka to nasza decyzja…że odkładamy to na później. Nie każdemu człowiek ma ochotę tłumaczyć w czym tkwi problem. Czasem powiedzenie „w swoim czasie” nie każdemu wystarcza, i pojawiają się dziwne komentarze. Ale to już moim zdaniem zwyczajny brak taktu.


  #1417
  Profile photo of
  Anonim

  Mnie ostatnio tego typu pytanie „zaskoczyło” ze strony przełożonego w pracy, po tym jak wróciłam z L4. A do pytań ze strony znajomych już się przyzwyczaiłam i zawsze mówię, że przyjdzie czas i na dzieci. Ale macie racje nie ma dobrej odpowiedzi, gdyż zdarzają się „upierdliwi” w dopytywaniu krewni.


  #1420
  Profile photo of test-optart
  Kalina
  Uczestnik

  No to moze kontrpytanie? A Wam by sie nie przydało drugie? ;))


  #1421
  Profile photo of Monika
  Monika
  Widz

  Ja uważam, że najlepiej powiedzieć prawdę. Miałam takich pytań niezliczoną ilość. A jak na kolejne powiedziałam, że staramy się ale nie możemy mieć dzieci to już dawali spokój, bo to zamyka niektórym usta. Oczywiście inni mają różne teorie dlaczego, a że pewnie przez pigułki brane kiedyś, ale generalnie same wiecie że starania są ciężkie, więc trzeba się uodpornić na wiele rzeczy.


  #1517
  Profile photo of
  Anonim

  I jak dziewczyny poszło? Poradziłyście sobie z kłopotliwymi pytaniami? A może w tym roku rodzina zaskoczyła Was pozytywnie i nie zaczynała „dziecięcego” tematu? ;))) Dajcie znać!


  #1546
  Profile photo of Danka
  Danka
  Uczestnik

  U mnie na szczęście temat się nie pojawił :)


  #2774
  Profile photo of Sylwia
  Sylwia
  Uczestnik

  Mnie ostatnio takim durnym tekstem ciotka wykończyła na imieninach mojej mamy. I czasem mam ochotę powiedzieć że nie ich sprawa kiedy wnuki mamie zrobimy


Oglądasz 10 postów - 1 z 10 (of 14 total)

Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.

Serwis Staraniowy.pl ma z założenia charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny. Zamieszczone tu materiały w żadnej mierze nie zastępują profesjonalnej porady medycznej. Przed zastosowaniem się do treści medycznych znajdujących się w naszym serwisie należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.

Pomóż nam rozwinąć portal Wyraź opinię, zasugeruj poprawki