Kiedy zacząć badania w kierunku niepłodności?

Strona główna Forum Niepłodność- leczenie Diagnostyka i leczenie Kiedy zacząć badania w kierunku niepłodności?

Temat zawiera 9 odpowiedzi, i ma 9 odpowiedzi, ostatnio zaktualizowany przez Profile photo of magdamagda6 magdamagda6 11 miesięcy, 1 tydzień temu.

Oglądasz 10 postów - 1 z 10 (of 10 total)
 • Autor
  Posty
 • #1351
  Profile photo of Nati
  Nati
  Uczestnik

  Jak w temacie. Po jakim czasie starań zdecydowaliście się na badania…?


  #1414
  Profile photo of Aguska
  Aguska
  Uczestnik

  Ja akurat po jakimś pół roku. Ale czułam, że coś jest nie tak z moim organizmem. Mogę powiedzieć, że przez rok to było takie bujanie się – od wizyty do wizyty, od usg do usg….bez żadnych rezultatów większych.


  #1418
  Profile photo of
  Anonim

  Po roku starań zaczęłam robić badania. Teraz z perspektywy czasu wiem, że powinnam dostać skierowanie na badania już po pół roku. Wtedy tez byłam u lekarza to mi powiedział, że wg medycyny o problemie z zajściem w ciąże mówi się dopiero po 2 latach. Dobrze, że znalazłam innego lekarza. Na razie po obecnych badaniach moich i męża wiemy, że niezależnie ile byśmy się starali zajście w ciąże byłoby nie możliwe bez leczenia.U męża wykryto bakterie, a ja mam podwyższoną znacznie prolaktynę. Zaoszczędzilibyśmy pół roku gdyby ten wcześniejszy lekarz zlecił badania wcześniej.


  #1419
  Profile photo of Monika
  Monika
  Widz

  Ja również uważam, że czasem bez sensu jest czekać, bo lekarze uważają że nie ma sensu robić badań.
  Uważam, że po pół roku bezowocnych prób powinno się zrobić podstawowe badania.


  #1422
  Profile photo of test-optart
  Kalina
  Uczestnik

  A mnie się wydaje, że każda para powinna mieć możliwość zrobić sobie taka badanie jeszcze przed rozpoczęciem starań (tzn. wiem, że sama możliwość istnieje, ale chodzi mi raczej o ich finansowanie…) – bo często jest tak, ze sobie planujemy życie: teraz praca, potem mieszkanie, potem dziecko – a w efekcie okazuje się, że lepsza byłaby trochę inna kolejność… że warto by starania zacząć jak najwcześniej. Jeśli byśmy juz na początku wiedzieli, że moga być problemy – rozplanowalibyśmy to inaczej…


  #1426
  Profile photo of Aguska
  Aguska
  Uczestnik

  Moim zdaniem po pół roku jak najbardziej warto zrobić podstawowe badania przynajmniej. Dziwi mnie, że obecnie mimo tego, że coraz więcej mówi się o problemie niepłodności, nadal niektórzy lekarze karzą czekać rok, dwa lata zanim zaczną badać, diagnozować. Czas czekania mógłby być wykorzystany na diagnozę i leczenie i skracał by się czas oczekiwania na upragnione dzieciątko.


  #1598
  Profile photo of Goplana
  Goplana
  Uczestnik

  Czyli 5 nieudanych cykli to Waszym zdaniem jest już wystarczający powód do podjęcia badań?


  #1931
  Profile photo of Sylwia
  Sylwia
  Uczestnik

  Ja właśnie uważam, że lekarz powinien brać pod uwagę wiek osób starających się o dziecko.
  Znajomi, oboje bliżej 40 niż 30, poznali się dość późno i starają się rok i lekarz prawie żadnych badań nie zleca.
  Powinno się nawet nie po pół roku ale przed staraniami zrobić badanie na chlamydię, mykoplazmę i ureaplazmę, a po pół roku bezowocnych starań dodatkowo hormony kobieta a mężczyzna badanie nasienia.
  A później drążyć dalej.
  Ciekawi mnie czy ktoś robił statystyki czy po 6 miesiącach starań w ciągu kolejnych 6 miesięcy większość starających się zaszła w ciążę, czy jednak Ci którym nie wyszło w ciągu 6 miesięcy okazuje się, że mają problem i starają się o wiele dłużej plus muszą przechodzić badania.


  #14195
  Profile photo of Zoha88
  Zoha88
  Uczestnik

  Do 12 cykli- tak mi powiedziała lekarz, ale u mnie udało się po 4, wówczas wspomagałam się żelem prefert vaginal, który wpływał na przeżywalność plemników podczas wędrówki do dojrzałej komórki jajowej, a kupowałam go na stronie naturalnaplodnosc.


  #14678
  Profile photo of magdamagda6
  magdamagda6
  Uczestnik

  Lepiej z lekarzem ten temat omówić ;) Czasem jest tak, że warto jak najszybciej podjąć leczenie.. A w niektórych przypadkach można i poczekać (tak było u mnie).


Oglądasz 10 postów - 1 z 10 (of 10 total)

Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.

Serwis Staraniowy.pl ma z założenia charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny. Zamieszczone tu materiały w żadnej mierze nie zastępują profesjonalnej porady medycznej. Przed zastosowaniem się do treści medycznych znajdujących się w naszym serwisie należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.

Pomóż nam rozwinąć portal Wyraź opinię, zasugeruj poprawki