Jakie badania w kierunku niepłodności?

Strona główna Forum Niepłodność- leczenie Diagnostyka i leczenie Jakie badania w kierunku niepłodności?

Temat zawiera 14 odpowiedzi, i ma 14 odpowiedzi, ostatnio zaktualizowany przez Profile photo of Ewcia324 Ewcia324 1 miesiąc, 3 tygodnie temu.

Oglądasz 10 postów - 1 z 10 (of 15 total)
 • Autor
  Posty
 • #1385
  Profile photo of Goplana
  Goplana
  Uczestnik

  Chciałabym zapytać, jakie badania wykonywałyście jako pierwsze, kiedy już zdecydowałyście się sprawdzić, dlaczego się nie udaje..?


  #1413
  Profile photo of Aguska
  Aguska
  Uczestnik

  U mnie to był testosteron, glukoza, prolaktyna, tsh – badane jakieś 1,5 roku temu. Potem usg i sprawdzanie czy jest owulacja. Natomiast dopiero w październiku trafiłam do lekarki, która zleciła mi kompleksowe badania: TSH, ft3, ft4, Witamina B12, anty TPO, anty TG, Insulina po obciążeniu (75 g glukozy 0, 1), estradiol, progesteron, testosteron, Witamina D3 metabolit 1,25(OH)2, kortyzol, FSH, LH, CA 125, Prolaktyna test czynnościowy, badania na nietolerancje pokarmowe. Z wynikami idę w lutym (niestety dopiero wtedy był wolny termin).


  #1599

  Pierwszym i podstawowym badaniem w kierunku wykrycia przyczyn problemów z posiadaniem potomstwa jest zawsze wywiad lekarski, dzięki któremu lekarz uzyskuje istotne informacje, dotyczące ogólnego stanu zdrowia, częstotliwości krwawień miesiączkowych i ewentualnych nieprawidłowości w tym zakresie, przebytych chorób i stanów zapalnych (dotyczących dróg rodnych, miednicy mniejszej czy jamy brzusznej),a także przebytych zabiegów chirurgicznych. Taka rozmowa dostarcza też lekarzowi informacji nt. stylu życia pacjentki, stopnia narażenia na stres, wysiłku fizycznego, zmian masy ciała, stosowanych używek itp.


  #3507
  Profile photo of Natalia
  Natalia
  Administrator

  Mieszkanki Śląska zbadajcie swoją płodność!! Szczegóły tutaj: http://staraniowy.pl/przebadaja-plodnosc-mieszkanek-slaska-ruszyly-zapisy-bezplatne-badania/ NIE PRZEGAPCIE TAKIEJ OKAZJI!!! Pozdrawiam


  #6577
  Profile photo of Aurelia
  Aurelia
  Uczestnik

  W sumie wszystko co napisałyście wyczerpuje temat, podstawowe badania, by wykluczyć lub potwierdzić pewne przypuszczenia. Czasami jest to kwestia problemów z równowagą hormonalną i wystarczy brać supelment z mio inozytolem typu inofem, ale czasami może się okazać, że jesteście na coś chore i nawet o tym nie wiedziałyście. Moja koleżanka np. okazało się że ma Boleriozę i musi plany o dziecku odłożyć, bardzo przykra sprawa, bo tą chorobę ciężko się leczy :( Ale nadzieji nie wolno tracić !


  #13443
  Profile photo of Anka88
  Anka88
  Uczestnik

  Ja podczas długich starań o dziecko również myślałam, że jestem bezpłodna, ale całe szczęście to była czasowa niepłodność. Wówczas kupiłam sobie urządzenie do wyznaczania swoich dni płodnych- komputer cyklu. Po 6 cyklach śledzenia jajeczkowania udało się. Komputer kupiłam na stronie naturalnaplodnosc.


  #14193
  Profile photo of Zoha88
  Zoha88
  Uczestnik

  Łatwe i tanie badanie sprawdzające czy cykle w ogóle są owulacyjne, jeśli tak to czy wszystkie. Później warto jest monitorować owulację, mnie pomagał w tym komputer cyklu, a w czasie owulacji stosowałam żel prefert vaginal, który zwiększał przeżywalność plemników w drodze do dojrzałej komórki jajowej, udało się po 4 cyklach, a żel kupowałam na stronie naturalnaplodnosc.


  #14682
  Profile photo of magdamagda6
  magdamagda6
  Uczestnik

  Pod tym linkiem możecie znaleźć dużo informacji: https://www.klinikainvicta.pl/nie-moge-zajsc-w-ciaze/diagnostyka-kobiety/ ;)


  #24372
  Profile photo of korneli02
  korneli02
  Uczestnik

  Ja robiłam wszystko, co doradził mi mój lekarz z kliniki Invicta, jednak po wykonaniu badań okazało się, że w moim przypadku to HSG dało nam odpowiedź na przyczynę niepłodności. Jak możecie się domyślić, chodzi o niedrożne jajowody.


  • Ta odpowiedź została zmodyfikowana 6 miesięcy, 2 tygodnie temu przez Profile photo of korneli02 korneli02.
  #24376
  Profile photo of Marta098
  Marta098
  Uczestnik

  Najważniejszym badaniem jakie musi zostać wykonane jest badanie AMH, Inhibina B i AFC. To chyba taka święta trójca badań, które wykonuje się na początek u kobiety. Dodatkowo zawsze warto zrobić badanie TSH, ogólną morfologię i HSG. Najważniejsze to jednak oddać się w ręce sprawdzonego lekarza z kliniki leczenia niepłodności, bo to on powinien zadecydować o tym, jakie dokładnie badania powinna wykonać para. Nie można zapomnieć o tym, że klinika niepłodności nie jest nastawiona tylko na leczenie kobiecej niepłodności, ale także męskiej. Kliniki takie jak Invicta, które posiadają swoje labolatoria i wykwalifikowanych specjalistów zawsze zlecają wykonać jak najwięcej badań, żeby dokładnie ocenić sytuację pary i znaleźć najlepsze rozwiązanie.


Oglądasz 10 postów - 1 z 10 (of 15 total)

Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.

Serwis Staraniowy.pl ma z założenia charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny. Zamieszczone tu materiały w żadnej mierze nie zastępują profesjonalnej porady medycznej. Przed zastosowaniem się do treści medycznych znajdujących się w naszym serwisie należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.

Pomóż nam rozwinąć portal Wyraź opinię, zasugeruj poprawki