Jak namówić partnera na badania w kierunku niepłodności?

Strona główna Forum Niepłodność- leczenie Problem męski Jak namówić partnera na badania w kierunku niepłodności?

Temat zawiera 14 odpowiedzi, i ma 10 odpowiedzi, ostatnio zaktualizowany przez Profile photo of magdamagda6 magdamagda6 1 rok, 2 miesięcy temu.

Oglądasz 10 postów - 1 z 10 (of 15 total)
 • Autor
  Posty
 • #1361
  Profile photo of Danka
  Danka
  Uczestnik

  Jak w temacie.. ;)


  #1365
  Profile photo of test-optart
  Kalina
  Uczestnik

  Wiesz, tak sobie myślę, że jak para stara się o dziecko i coś jest nie tak, to obie w równym stopniu starają się ten problem usunąć. A żeby go usunąć, muszą go zlokalizować… Dla mnie oczywiste jest, że oboje muszą się zbadać – nieważne kto pierwszy, a najlepiej w tym samym czasie…


  #1375
  Profile photo of Marta1
  Marta1
  Uczestnik

  Obecnie dużo więcej mówi się niepłodności mężczyzn. Dawniej uważano, że kłopoty z płodnością mają głównie kobiety. Bardzo ważna jest więc żeby badaniu poddali się oboje przyszli rodzice! Dobrym argumentem jest powołanie się na przykłady: po długoletnich staraniach o dziecko, wizytach kobiety u lekarzy i tysiącach wydanych na diagnostykę kobiety, po wielu kłótniach mężczyzna idzie na badanie i … okazuje się, że problem leży po jego stronie. A gdyby wcześniej zrobił badanie, zaoszczędziłby partnerce i sobie czasu i pieniędzy i miałby szanse na wcześniejsze posiadanie dziecka.


  #1376
  Profile photo of Monika
  Monika
  Widz

  Na pewno nie jest to łatwe, ale jednak najprostsze w diagnozie. Jednak szukanie problemów u kobiety zajmuje więcej czasu i jest również bardziej kosztowne. Można dla odwagi wybrać się z partnerem. Są też do tego jakieś pomieszczenia czasem. Warto porozmawiać i przekonać partnera- to najszybsze i najmniej inwazyjne.


  #1412
  Profile photo of Aguska
  Aguska
  Uczestnik

  Nie jest to na pewno łatwy temat. Mężczyźnie trudno przyznać się i pogodzić z tym, że problem może być po jego stronie. Badanie mojego męża było stosunkowo późno zrobione. Wszystko dlatego, że u mnie zauważono brak owulacji. Trochę na początku był niechętny, ale w końcu udało się i badanie zrobił. Teraz oboje zaczynamy na nowo starania o upragnione dzieciątko.


  #1442
  Profile photo of Sylwia
  Sylwia
  Uczestnik

  A najgorsze czasem jest to, że to badanie męża jest najprostsze, najtańsze i najszybsze.

  Ale Aguska super że udało się namówić męża na badania.


  #1448
  Profile photo of Aguska
  Aguska
  Uczestnik

  Na początku trochę się buntował, ale szybko mu przeszło.


  #1641
  Profile photo of Nati
  Nati
  Uczestnik

  I jak Danka? Udało się.. ? :))


  #4470
  Profile photo of Alla
  Alla
  Uczestnik

  Jak mężczyzna chce mieć potomstwo to nie powinno być problemu z przekonaniem go. W moim przypadku wcale go nie musiałam przekonywać, sam to zaproponował. Tak jak piszecie coraz więcej ostatnio mówi się o bezpłodności u mężczyzn i jest to coraz większy problem na skalę światową, więc normalne jest, że facet przy problemach z zajściem w ciążę od razu powinien pomyśleć z przebadaniem i siebie.


  #4522
  Profile photo of Sylwia
  Sylwia
  Uczestnik

  Dobrze, ze udało się namówić, bo wcale nie wszyscy mężowie są tacy chętni od razu do badania.


Oglądasz 10 postów - 1 z 10 (of 15 total)

Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.

Serwis Staraniowy.pl ma z założenia charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny. Zamieszczone tu materiały w żadnej mierze nie zastępują profesjonalnej porady medycznej. Przed zastosowaniem się do treści medycznych znajdujących się w naszym serwisie należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.

Pomóż nam rozwinąć portal Wyraź opinię, zasugeruj poprawki