Akcje, informacje- wszystko co ważne

Strona główna Forum Forum publiczne Forum otwarte Akcje, informacje- wszystko co ważne

Temat zawiera 32 odpowiedzi, i ma 12 odpowiedzi, ostatnio zaktualizowany przez Profile photo of leon111 leon111 4 miesięcy temu.

Oglądasz 10 postów - 1 z 10 (of 33 total)
 • Autor
  Posty
 • #2389
  Profile photo of Monika
  Monika
  Widz

  Zakładamy nowy wątek w którym będziemy informować o akcjach w klinikach, promocjach na badania, książkach przydatnych dla walczących z niepłodnością.

   


  • Temat zmodyfikowany 5 lat, 10 miesięcy temu by Profile photo of Monika Monika.
  #2390
  Profile photo of Monika
  Monika
  Widz

  „Niepłodność. Pomoc medyczna i psychologiczna”- autorzy 

  Opis książki:

  Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, czym tak naprawdę jest niepłodność i jak wiele cierpienia przynosi parze, która bezskutecznie stara się o własne dziecko biologiczne. Na niepłodność nikt sobie nie zasłużył, zaskakuje ona i dotyka ludzi z różnych grup społecznych, niezależnie od wykształcenia, dochodów, miejsca zamieszkania, rasy i kultury.

  W książce chcemy pokazać drogę, którą przechodzimy wspólnie z naszymi pacjentami, począwszy od strachu przed uciekającym czasem, poprzez zrozumienie, na czym polega niepłodność, skąd się bierze i jak się ją leczy, borykanie się z mnogością badań, a skończywszy na uświadomieniu sobie, jak ta choroba wpływa na psychikę i co należy robić, żeby bronić się przed tym niszczącym wpływem. Staramy się przybliżyć problemy pojawiające się między partnerami, a także w ich relacjach z otoczeniem, tym bliższym i dalszym. Jeden z rozdziałów poświęcamy przyczynom niepłodności, które mogą tkwić w psychice, a także utratom dotykającym parę niepłodną nie tylko, gdy dochodzi do poronienia, ale również tym comiesięcznym. Próbujemy pokazać współczesne podejście do niepłodności zarówno pod względem medycznym – z najnowocześniejszymi badaniami na temat diagnozy i leczenia, jak i psychologicznym – ze sposobami i technikami, za pomocą których można pomóc niepłodnej parze.

  Dostępna między innymi na bonito, merlin, empik

  Polecamy


  #2398
  Profile photo of Monika
  Monika
  Widz

  Klinika Leczenia Niepłodności INVICTA zaprasza na BEZPŁATNE KONSULTACJE LEKARSKIE w wybranych dniach 30 kwietnia 2014 r. Podczas spotkania z doświadczonym specjalistą będziecie Państwo mogli uzyskać odpowiedzi na nurtujące Was pytania. Wizyty odbywają się w Klinice Leczenia Niepłodności INVICTA w GDYNI.

  Wizyta obejmuje:

  • konsultację z ekspertem w zakresie leczenia niepłodności partnerskiej
  • badanie USG w zależności od wskazań lekarskich.

   

  Dodatkowo podczas wizyty otrzymają Państwo BON RABATOWY – 50% na wykonanie wybranych badań laboratoryjnych:

   

  » Partnerka: do wyboru: AMH – Anty Mullerian Hormon
  (ocena rezerwy jajnikowej) lub Inhibina B
  » Partner: komputerowe badanie nasienia

   

  oraz BON RABATOWY – 10% na wykonanie jednej wybranej procedury (inseminacji domacicznej lub programu zapłodnienia pozaustrojowego in vitro).

   

  Jak skorzystać z promocji?

  • Warunkiem skorzystania z bezpłatnej konsultacji jest wypełnienie poniższego formularza.
   Po wypełnieniu elektronicznej ankiety, personel Kliniki skontaktuje się z Państwem, aby umówić wizytę w dogodnym dla Was terminie.
  • Z promocji mogą korzystać wszystkie Pary, które po 1 stycznia 2013 r. nie korzystały z usług Kliniki Leczenia Niepłodności INVICTA.
  • Wizyty konsultacyjne odbywają się w Klinice Leczenia Niepłodności INVICTA w Gdyni, przy ul. Władysława IV 50/3.

   

  Termin promocji:

  Wizyty konsultacyjne prowadzone są w wybrane dni tygodnia do 30 kwietnia 2014. 

  Więcej na stronie: http://www.invicta.pl/1764/promocja_invicta_gdynia.html

   


  #2399
  Profile photo of Monika
  Monika
  Widz

  INVICTA

  Przekaż Dar Życia.
  Podziel się swoimi komórkami jajowymi.

  Pomóż innym Parom spełnić marzenie o rodzicielstwie!

  Każda kobieta posiada ponad 400 tys. zdrowych komórek jajowych, które „zużywa” podczas całego swojego życia. W tym czasie jedynie z kilku z nich – czasem przy wsparciu medycyny – powstanie mały człowiek. Dzieląc się komórkami jajowymi możesz pomóc innym osobom spełnić marzenia o rodzinie. Taki dar może nie tylko odmienić codzienność potrzebujących Par… Dzięki Tobie powstanie nowe życie!

  Dawczyniom komórek jajowych zapewniamy:
  •profesjonalną opiekę najlepszych specjalistów w kraju

  •panel badań laboratoryjnych (w tym genetycznych, infekcyjnych i hormonalnych) o wartości 3.500 PLN
  – dzięki nim dowiesz się więcej o swojej płodności i nie tylko….
  Panel badań obejmuje między innymi: CFTR, Kariotyp, WZW typ B/C, HV, testy w kierunku kiły, Chlamydii, rzeżączki, cytologię, oznaczenie grupy krwi, badania hormonów tarczycy oraz badania ogólne.
  •bezpłatną konsultację psychologiczną – poddczas rozmowy wyjaśnisz ewentualne wątpliwości i będziesz mogła ‚na spokojnie’ zastanowić się nad swoją decyzją o pomocy

  •zryczałtowany zwrot kosztów związanych z procesem kwalifikacji i dawstwa – w kwocie 3.000 PLN

  Dawczynią komórek jajowych moze zostać zdrowa kobieta w wieku od 18 do 33 lat. która pozytywnie przejdzie wszystkie etapy kwalifikacji do programu.

  Jeśli spełniasz kryteria i chcesz zostać dawczynią komórek jajowych wypełnij ankietę klikając poniższy link. Nasz konsultant skontaktuje się z Tobą i poinformuje Cię o dalszych krokach.

  Więcej na stronie: http://www.invicta.pl/dawczyni

   


  #2400
  Profile photo of Sylwia
  Sylwia
  Uczestnik

  Fajnie wiedzieć na bieżąco jakie są akcje czy tańsze badania.

   


  #2455
  Profile photo of Monika
  Monika
  Widz

  MSOME-6600 w Klinikach InviMed.

  Wybieramy najlepsze plemniki do in vitro! W każdej z pięciu Klinik InviMed, oferujemy najbardziej zaawansowane badanie nasienia MSOME-6600. Technika polega na wyselekcjonowaniu plemników najlepszych do zabiegu in vitro.

  Dzięki technice MSOME-6600 (Motile Sperm Organelle Morphology Examination – badanie morfologii i ruchliwości plemników), Embriolodzy InviMed mogą obserwować plemniki w powiększeniu aż 6600 razy (!).Umożliwia to analizę budowy plemników i wybranie tego najlepszego, który zwiększy szansę na zajście w ciążę.

  Należy również pamiętać, że plemnik o właściwej budowie decyduje nie tylko o zapłodnieniu, ale w dużej mierze także o prawidłowym rozwoju zarodka we wczesnym stadium.

  W przypadku, gdy badanie wykazuje wady strukturalne plemników, zaleca się wykonanie zabiegu IVF/IMSI-6600, najbardziej zaawansowanej techniki in vitro. IVF/IMSI-6600 polega na iniekcji uprzednio wyselekcjonowanego, prawidłowego plemnika, do komórki jajowej.


  #2471
  Profile photo of Monika
  Monika
  Widz

  Macierzyństwo- Kraków

  TRZY PIERWSZE PORODY W RAMACH RZĄDOWEGO PROGRAMU ZDROWOTNEGO

  Miło nam poinformować, że Centrum Medyczne Macierzyństwo jako realizator rządowego programu zdrowotnego „Leczenie niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego na lata 2013-2016″ ma pierwsze sukcesy na swoim koncie. W ciągu ostatnich 4 tygodni otrzymaliśmy informacje o  trzech szczęśliwych porodach.


  #2635
  Profile photo of Monika
  Monika
  Widz

  Jak co roku w czerwcu z okazji Dnia Ojca przypadającego 23 czerwca przypominamy o naszej kampanii „TATA- najważniejsze słowo dla mężczyzny”, którą Stowarzyszenie NASZ BOCIAN zrealizowało w roku 2010:

  http://www.nasz-bocian.pl/tata_glowna

  Zgodnie z coroczną tradycją poprosiliśmy polskie ośrodki leczenia niepłodności o przygotowanie na ten miesiąc specjalnej puli darmowych badań nasienia dla wszystkich przyszłych tatusiów :)
  W tym roku odzew na naszą prośbę przerósł najśmielsze oczekiwania i pobił dotychczasowy rekord:

  W tegorocznej akcji wzięło udział aż 19 ośrodków, a łączna pula darmowych badań nasienia wynosi 505 badań!

  Lista placówek:

  http://www.nasz-bocian.pl/czerwiec%202014%20promocje

   


  #2665
  Profile photo of Monika
  Monika
  Widz

  Bezpłatne badania ginekologiczne dla kobiet z NTM

  Gyncentrum Ginekologia Plastyczna w Katowicach rozpoczyna drugą odsłonę kampanii profilaktyczno-edukacyjnej „Znów pewna siebie”. Jej celem jest wsparcie medyczne i poradnikowe dla kobiet z problemem nietrzymania moczu i edukacja w tym zakresie. Przez tydzień panie będą mogły skorzystać z bezpłatnych podstawowych konsultacji ginekologicznych i porad lekarskich. Kobiety, które cierpią na to schorzenie, bądź podejrzewają je u siebie, dowiedzą się m.in. jakie są dostępne metody jego leczenia.

  Najbliższe bezpłatne konsultacje dla pań z NTM odbędą się w dniach 9-16 czerwca w Gyncentrum Ginekologia Plastyczna przy ul. Żelaznej 1 w Katowicach. Więcej informacji na stronie internetowej: http://www.estetyka-intymna.pl lub pod numerem telefonu: 32 359 09 32-33.


  #2681
  Profile photo of Monika
  Monika
  Widz

  Klinika Gyncentrum

  Klinika Gyncentrum zaprasza pary, małżeństwa i kobiety starające się o potomstwo do udziału w grupie wsparcia. Leczenie niepłodności to bardzo trudny czas dla osób dotkniętych tym problemem oraz chwila próby dla wielu związków. Złość, żal oraz bezradność to emocje, które bardzo często towarzyszą pacjentom.

  Grupy wsparcia skupia osoby doświadczające podobnych przeżyć. Obecność w grupie pozwala uwolnić się od poczucia izolacji i osamotnienia jednocześnie dając w zamian wsparcie i zrozumienie.

  W grupie wspólnie ustalamy przebieg i tematykę spotkań. To wy decydujecie o tym, jakie tematy będą poruszane!

  Spotkania będą odbywać się cyklicznie co dwa tygodnie we wtorki o godzinie 17.30. Pierwsze spotkanie już 10 czerwca w budynku „Kompleks Opolska 22”, SALA KONFERENCYJNA E11 (I piętro). Adres: Katowice, ul. Opolska 22 (wejście od strony ul. Sobieskiego 11). Zgłoszenia przyjmujemy do 09 czerwca. Tel. 535 030 835, e-mail: a.iskierka@gyncentrum.pl


Oglądasz 10 postów - 1 z 10 (of 33 total)

Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.

Serwis Staraniowy.pl ma z założenia charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny. Zamieszczone tu materiały w żadnej mierze nie zastępują profesjonalnej porady medycznej. Przed zastosowaniem się do treści medycznych znajdujących się w naszym serwisie należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.

Pomóż nam rozwinąć portal Wyraź opinię, zasugeruj poprawki