Odpowiedz na: Starania po poronieniu

Strona główna Forum Niepłodność- leczenie Poronienia Starania po poronieniu Odpowiedz na: Starania po poronieniu

#2044

Powrót płodności po utracie ciąży zależy od tego, jaki charakter miało poronienie. W przypadku poronienia całkowitego płodność wraz z potencjalną możliwością poczęcia kolejnego dziecka można zaobserwować bardzo szybko – już w pierwszym kolejnym cyklu (następuje krwawienie miesiączkowe, które jest sygnałem, że w zasadzie można już rozpocząć starania o kolejną ciążę). Jeżeli jednak poronienie samoistne miało charakter niecałkowity – wtedy kobieta odzyskuje płodność w przybliżonym czasie 2 – 4 tygodni

Mimo tego jednak, że nastąpił powrót płodności, para powinna poczekać ze staraniami o kolejną ciążę od 3 do 6 miesięcy. Czas ten jest potrzebny na prawidłowe zagojenie się ran narządu rodnego po zabiegu łyżeczkowania. Niektórzy specjaliści twierdzą, że czas pomiędzy utratą ciąży a staraniami o kolejną powinien być równy co najmniej trzem cyklom.


  • Ta odpowiedź została zmodyfikowana 6 lat, 5 miesięcy temu przez Profile photo of Agata Cygan-Kukla Agata Cygan-Kukla.

Serwis Staraniowy.pl ma z założenia charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny. Zamieszczone tu materiały w żadnej mierze nie zastępują profesjonalnej porady medycznej. Przed zastosowaniem się do treści medycznych znajdujących się w naszym serwisie należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.

Pomóż nam rozwinąć portal Wyraź opinię, zasugeruj poprawki