Odpowiedz na: Adopcja krok po kroku

Strona główna Forum Adopcja Procedury Adopcja krok po kroku Odpowiedz na: Adopcja krok po kroku

#1649

Rodzice mogą podać kryteria, jakimi się kierują w pierwszej kolejności, np. płeć dziecka, wiek, kolor włosów itp. Dopiero po takich rozmowach pracownicy starają się „dobrać” do nich dziecko. Rodzice mają też prawo wiedzieć, w jakich warunkach dziecko to przebywało kiedyś i jakie są jego korzenie – ośrodek ma więc obowiązek przedstawić wszelkie informacje, jakie posiada na jego temat (zarówno te, dotyczące go bezpośrednio, jak i te, związane z jego biologiczną rodziną, powodem przekazania do ośrodka adopcyjnego itp).

Para może spotkać się z wybranym dzieckiem, a następnie kontynuować spotkania, przez co ma możliwość lepszego poznania go, aktywnego uczestnictwa w jego życiu i codziennych problemach.


Serwis Staraniowy.pl ma z założenia charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny. Zamieszczone tu materiały w żadnej mierze nie zastępują profesjonalnej porady medycznej. Przed zastosowaniem się do treści medycznych znajdujących się w naszym serwisie należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.

Pomóż nam rozwinąć portal Wyraź opinię, zasugeruj poprawki