Dawstwo komórek jajowych – niezwykły dar dla niepłodnej pary

powrót do artykułu
 • Dla niepłodnych kobiet to czasem jedyna szansa

  I ważne jest aby osoby które mogą pomóc zgłaszały się i oddawały komórki. Choć oczywiście uważam że nie jest to łatwa decyzja.

  zgłoś nadużycie
 • Trudna decyzja, ale warto

  Mi się udało zostać dawczynią. Decyzja była trudna i proces długotrwały. Ale warto było pomóc!

  zgłoś nadużycie
 • dawczynie - coś więcej

  Kata, a czy powiesz dokładnie jak wyglądał proces i co możesz powiedzieć tak szczerze już po wszystkim. Dobrze się czułaś i nadal czujesz? Nie ma żadnych skutków ubocznych? Zbieram informacje, bo nie ukrywam, że jestem zainteresowana, ale chcę również pozyskać informacje nie tylko z kliniki, ale właśnie dawczyn :)

  zgłoś nadużycie
 • Oddałam komórki dwa razy

  Hej dziewczyny, ja służę pomocą, bo oddałam komórki jajowe już dwa razy :)

  zgłoś nadużycie
 • .

  Bogna, dobrze, że jesteś :) opowiesz co i jak? jakie hormony przyjmowałaś? jak długo? na czym polega przygotowanie do zabiegu? ile trwa zabieg? czy nie miałaś po nim żadnych dolegliwości? i przede wszystkim jakiej klinice zaufałaś iskąd ten wybór? sorry za milion pytań, ale ja jestem totalnie zielona w temacie, a czuję, ze fajnie byłoby pomóc :) pozdrawiam! :)

  zgłoś nadużycie
 • Oddałam komórki dwa razy

  W ogóle mnie nie dziwią Twoje pytania, bo tak samo pytałam kiedyś na forch. Dopytywałam o dosłownie wszystko. Niektóre dziewczyny cierpliwie tłumaczyły inna się wkurzały, bo przecież w klinice wszystko powiedzą. Tylko, że fajnie jest iść z jakąkolwiek wiedzą już do kliniki, a tam dopytać o już naprawdę techniczne kwestie. Co do wyboru i decyzji to tak naprawdę początkiem byłą moja koleżanka, która oddała komórki. Opowiadała mi co i jak i zaczęłam czytać i się dowiadywać. Dla mnie największe znaczenie mają rekomendacje, więc nie ukrywam, że szukałam kliniki po wyborach internautek. Bardzo często pojawiała się nazwa Invicta i tak też ostatecznie wybrałam. Wypełniłam w internecie ankietę zgłaszającą i czekałam. No i tutaj już trzeba wiedzieć, że albo się odezwą albo nie. Wszystko zależy od wstępnego zakwalifikowania na podstawie udzielonych odpowiedzi, czyli wiek, wykształcenie, wzrost, waga itp.

  zgłoś nadużycie
  • Oddałam komórki dwa razy

   Bogna, dokładnie tak- czytam w necie wszystko na temat: fora, artykuły, strony klinik. chciałabym umieć się wypowiedzieć choćby w podstawowych kwestiach jak pójdę do kliniki, żeby nikt nie poprosił mnie o pokazanie dyplomu mgr dla potwierdzenia wyższego wykształcenia jak zrobię z siebie idiotkę ;) Invicta, mówisz. Tez się spotkałam ze spoko opiniami, rozumiem, że Ty gdybyś miała ponownie dokonać wyboru, poszłabyś do nich właśnie?

   zgłoś nadużycie
  • Oddałam komórki dwa razy

   Tak, jeżeli ponownie oddałabym komórki, to również w klinice Invicta. Mam do nich pełne zaufanie i to jest dla mnie najważniejsze :)

   zgłoś nadużycie
 • hormony

  opowiesz mi jeszcze o stymulacji hormonalnej, zabiegu i swoim samopoczuciu po, plis? :)

  zgłoś nadużycie
  • hormony

   Jeżeli chodzi o stymulację hormonalną to nie wiem co mam opowiedzieć. Po prostu przyjmujesz leki zalecone od lekarza, odpowiednio dobrane i pojawiasz się na kontrole co kilka dni :) Sam zabieg naprawdę jest bezbolesny (pierwszy raz się trochę cykałam z powodu znieczulenia) i samopoczucie po zabiegu rewelacja. Oczywiście nie mogę udzielać odpowiedzi za wszystkie kobiety, bo każdy organizm jest inny, ale na podstawie swojego doświadczenia mówię, że wszystko zniosłam dobrze :) Pewnie dlatego zdecydowałam się drugi raz. Gdyby coś było nie tak, nie zrobiłabym tego ponownie ;)

   zgłoś nadużycie
 • .

  Bogna, no właśnie o te kontrole co kilka dni mi chodziło kiedy pytałam o szczegóły stymulacji :) ok, teraz już chyba wszystko wiem, dzięki :)

  zgłoś nadużycie
 • oddałam komórki

  Bogna, ja też oddałam jajeczka w Invicta. Naprawdę świetna klinika i super opieka. Myślę, że również tak jak Ty zdecyduje się jeszcze raz, bo zabieg był bezbolesny. Pozdrawiam wszystkie pomocnice- dawczynie!

  zgłoś nadużycie
 • Dodaj komentarz

  Serwis Staraniowy.pl ma z założenia charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny. Zamieszczone tu materiały w żadnej mierze nie zastępują profesjonalnej porady medycznej. Przed zastosowaniem się do treści medycznych znajdujących się w naszym serwisie należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.

  Pomóż nam rozwinąć portal Wyraź opinię, zasugeruj poprawki