Co mamy chciałaby dostać na dzień mamy?

dodany: autor: Agnieszka Kęsek Komentarze 0
mama z córką

Mama na pewno powie, że niczego jej nie trzeba, że zupełnie nie myśli o prezentach. I faktycznie – w Dniu Matki nie chodzi tylko o to, co kupimy swojej mamie. Chodzi o pamięć, o podziękowanie jej za to, że jest przy nas zawsze, niezależnie od tego, co się dzieje. Bo właśnie takie są mamy!

Dzień tylko dla siebie

Na co dzień mamy mają sporo obowiązków, więc może warto zorganizować specjalny „Dzień dla mamy”, podczas którego dostanie ona np. śniadanie do łóżka, będzie mogła odpoczywać, relaksować się, weźmie długą kąpiel… To będzie tylko jej dzień – żadnych obowiązków, żadnego mycia naczyń, gotowania. Jej przydział domowych obowiązków zostaje anulowany.

Kwiaty

To zawsze dobry pomysł, choć wiele osób uważa, że dość banalny i oklepany. Jednak obecnie wiele nowoczesnych kwiaciarni oferuje niebanalne, absolutnie piękne kompozycje, np. w specjalnych pudełkach. Taki bukiet to sztuka i na pewno zachwyci każdą mamę będącą miłośniczką kwiatów.

Masaż

To ciekawy pomysł na prezent, który na pewno pomoże mamie się odprężyć. Masaż relaksacyjny jest fantastyczny dla regeneracji, zwalczania stresu, obniżania napięcia. Po takim zabiegu można poczuć spokój i przypływ witalności.

Klasyka

Jako prezent sprawdzą się też niezawodne klasyki, czyli biżuteria, torebka, perfumy, kosmetyki…
W takim wypadku konieczna jest jednak dobra znajomość gustu mamy. Z podobnymi prezentami bardzo łatwo bowiem nie trafić. Jeśli zdecydujemy się na biżuterię miłym dodatkiem będzie grawer
z życzeniami.

Nowoczesność

Gadżety to opcja droższa, ale jeśli fundusze na to pozwalają, godna rozważenia. Na rynku jest mnóstwo sprzętu ułatwiającego lub uprzyjemniającego życie. Można tu wymienić choćby czytnik e-booków, czy specjalne szczoteczki elektroniczne lub soniczne do twarzy.

Nostalgia

Ramka lub kalendarz z pięknymi zdjęciami (np. ze specjalnej sesji) to uroczy prezent, który ucieszy każdą mamę. Nowoczesną jego wersją będzie ramka elektroniczna, do której zdjęcia wgrywamy i która może wyświetlać je jedno po drugim jako pokaz slajdów.

Bilet na wydarzenie

To też fantastyczny pomysł, bo dzięki niemu wspólnie z mamą możemy spędzić czas np. na koncercie, w teatrze, operze czy filharmonii. Bo oczywiście nie wysyłamy jej tam samej, ale idziemy wspólnie! Tutaj także ważna jest jednak znajomość jej gustu, aby trafić z wydarzeniem, które będzie się jej podobać.

Tego nie kupuj!

Są też prezenty, których lepiej na dzień mamy nie wybierać – chyba, że wiemy, iż nasza mama bardzo o nich marzy. Można do nich zaliczyć choćby zestaw garnków czy inne akcesoria kuchenne (np. blender), a także akcesoria do sprzątania (nawet jeśli to mop najnowszej generacji który niemalże sam myje podłogę). Kosmetyki na rozstępy czy cellulit także niekoniecznie są trafionym pomysłem.

Twoja ocena: 12345
Loading...Loading...

Pozostałe artykuły w kategorii: ABC płodności

zobacz wszystkie artykuły w tej kategorii

Nikt jeszcze nie skomentował artykułu. Bądź pierwszy!

Serwis Staraniowy.pl ma z założenia charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny. Zamieszczone tu materiały w żadnej mierze nie zastępują profesjonalnej porady medycznej. Przed zastosowaniem się do treści medycznych znajdujących się w naszym serwisie należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.

Pomóż nam rozwinąć portal Wyraź opinię, zasugeruj poprawki