Chcesz zostać tatą? Zakładaj bokserki!

dodany: autor: Agata Cygan-Kukla Komentarze 0
o-WOMAN-GIVING-MAN-PRESENT-facebook

Staracie się o dziecko, a ty czasem zastanawiasz się co mu kupić? Poczekaj jeszcze z maleńkimi śpioszkami, na razie lepiej – kup mu bokserki!

Wysoka temperatura – nie sprzyja plemnikom!

Zauważmy, że jądra – miejsce produkcji plemników, nie przez przypadek umieszczone są w worku mosznowym, a więc – na zewnątrz organizmu. To właśnie dzięki temu są one utrzymane w niższej temperaturze niż ta, jaka panuje wewnątrz ciała (o około 3°C). Nie trzeba chyba więcej argumentów na poparcie tezy, że produkcji plemników nie sprzyja podwyższona temperatura, a tę – niezwykle łatwo jądrom zafundować.

Gorące kąpiele i prysznice, korzystanie z sauny, częste opalanie się, siedzący tryb życia, włączanie w samochodach podgrzewanych foteli, notoryczne trzymanie na kolanach rozgrzanych laptopów – to tylko niektóre z sytuacji, w których dochodzi do podniesienia temperatury w okolicach intymnych, a tym samym – zaburzenia procesu produkcji plemników (zmniejszenia liczebności plemników oraz ich ruchliwości). Kolejnym, równie istotnym czynnikiem, jest noszenie nieprzewiewnej, obcisłej bielizny z włókien syntetycznych lub mocno przylegających do ciała spodni.

Jaka bielizna najzdrowsza dla panów?

O tym, że bielizna może mieć wpływ na męską płodność, mówiono od dawna, ale teraz – swoje przypuszczenia możemy poprzeć wnioskami, płynącymi z badań. Dostarczyło nam ich pięciuset mężczyzn, którzy postanowili poddać się obserwacji w tym kierunku. Prowadzono ją przez rok pod wodzą Katherine Sapra z Amerykańskiego Narodowego Instytutu Zdrowia Dziecka i Rozwoju Człowieka, zwracając uwagę na bieliznę, jaką panowie wybierają oraz na jakość ich nasienia.

Wnioski są oczywiste: mężczyźni którzy w ciągu dnia noszą bokserki, a na dodatek sypiają nago, mają o 1/4 niższy poziom uszkodzonego DNA w nasieniu od panów, którzy notorycznie noszą obcisłe slipki.

Bokserki – najlepszy prezent dla mężczyzny!

To właśnie dlatego najwygodniejszym i najzdrowszym wyborem w przypadku mężczyzn jest bielizna luźna, nie krępująca ruchów i w 100 proc. bawełniana (nie mieszana). Bielizna z tkanin syntetycznych bardzo słabo przepuszcza powietrze, w wyniku czego ciało ma utrudnione oddychanie, szybciej się poci i przegrzewa. Bokserki sprawdzą się idealnie zarówno pod jeansami, jak i spodniami z innego materiału.

Oczywiście są sytuacje, kiedy nie są one najlepszym wyborem – np. mogą się odznaczać po spodniami garniturowymi, dlatego wyjątkowo można sobie pozwolić na inne modele. Wówczas jednak należy zadbać o to, by mimo wszystko były wykonane z bawełny i nie były za bardzo opięte. Na rodzaj bielizny warto zwracać uwagę zwłaszcza, jeśli prowadzimy siedzący tryb życia lub przed nami długa trasa, np. samochodem.

Twoja ocena: 12345
Loading...Loading...

Pozostałe artykuły w kategorii: Problemy z płodnością

zobacz wszystkie artykuły w tej kategorii

Nikt jeszcze nie skomentował artykułu. Bądź pierwszy!

Serwis Staraniowy.pl ma z założenia charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny. Zamieszczone tu materiały w żadnej mierze nie zastępują profesjonalnej porady medycznej. Przed zastosowaniem się do treści medycznych znajdujących się w naszym serwisie należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.

Pomóż nam rozwinąć portal Wyraź opinię, zasugeruj poprawki