6 sposobów na poczęcie chłopca

dodany: autor: Agnieszka Kęsek Komentarze 0

Wielu parom płeć dziecka jest zupełnie obojętna, byleby rozwijało się zdrowo. Jednak spora część przyszłych mam ma swoje preferencje – jedne bardzo chciałaby córeczkę, inne trzymają kciuki za to, aby pojawił się synek. Nie ma niestety żadnych, udowodnionych i skutecznych metod na poczęcie maluszka wybranej płci, ale jeśli marzysz o chłopcu – nie zaszkodzi skorzystać z tych sześciu rad!

Wszystko zależy od przypadku?

Obecnie nie ma potwierdzonych i sprawdzonych, skutecznych metod na zaplanowanie płci dziecka. Nauka (być może jeszcze!) nie oferuje nam takich możliwości. Starając się o malucha zdajemy się więc na ślepy los. W większości przypadków, kiedy wiadomo, że pod sercem rośnie maluch, wszystkie wcześniejsze preferencje przestają mieć znaczenie. Liczy się tylko to, żeby rozwijał się prawidłowo
i był zdrowy.

Są jednak przypadki, kiedy przyszłym rodzicom bardzo zależy na tym, aby spłodzić syna. Może mają już dwie córeczki i marzą o braciszku dla nich? Niezależnie od powodów… próbować zawsze można! Oto sześć sposobów, które, podobno, zwiększają szanse na spłodzenie małego mężczyzny.

Sposób 1. Seks w dniu owulacji

Istnieje teoria, że aby począć chłopca należy uprawiać seks dokładnie w dniu, w którym występuje owulacja, ewentualnie 12 godzin potem lub maksymalnie 24 godziny wcześniej. Skąd się wzięła? Otóż plemniki z męskim chromosomem Y są szybkie, szybsze od plemników z chromosomem X, ale z drugiej strony – mniej wytrzymałe i krócej żyją. Szybko dotrą więc do komórki jajowej, ale nie mogą zbyt długo na nią czekać, ponieważ nie przetrwają. Moment owulacji w warunkach domowych można sprawdzić za pomocą testu owulacyjnego, który dostępny jest w aptekach.

Sposób 2. Odpowiednia pozycja

Jeśli kochacie się w dniu owulacji, możecie zwiększyć swoje szanse jeszcze bardziej wybierając odpowiednią pozycję seksualną. Co to ma do rzeczy? Chodzi o to, aby maksymalnie ułatwić plemnikom z chromosomem Y zadanie! Wybierajmy więc takie pozycje, które zapewniają głębszą penetrację, a więc np. na pieska lub zmodyfikowana pozycja misjonarska (kobieta nogi opiera na barkach mężczyzny lub unosi biodra w górę).

Sposób 3. Dieta na chłopca

Czy to, co jemy może mieć wpływ na płeć dziecka? Cóż, niektórzy twierdzą, że owszem. Ważne jednak, aby dietę zmienić kilka miesięcy przed rozpoczęciem starań. Co powinno lądować na talerzu jeśli celujecie w chłopca? Przede wszystkim produkty bogate w sód i potas, a więc sery, mięsa, wędliny, banany, awokado, suszone morele, ziemniaki, kiwi, pomidory. Z drugiej strony – zmniejszamy ilość magnezu i wapnia w posiłkach. Trzeba jednak pamiętać, że takie żonglowanie składnikami nie może trwać dłuższy czas! Przede wszystkim na co dzień spożywamy już i tak zbyt dużo sodu, a niedobór wapnia czy magnezu może odbić się negatywnie na zdrowiu. Do tej rewelacji warto więc podejść z ostrożnością.

Sposób 4. Chiński kalendarz księżycowy

Według tego, funkcjonującego już bardzo długo, narzędzia, za płeć dziecka odpowiadają dwa wskaźniki: wiek przyszłej mamy i faza księżyca. Warto na jego podstawie sprawdzić, kiedy mamy największe szanse na spłodzenie syna. Można go znaleźć na przykład tutaj 

Sposób 5. Odpowiednia… waga

Jeśli chcesz mieć syna – zrezygnuj z diet odchudzających! Urodzenie chłopca wiąże się bowiem z większym wysiłkiem niż dziewczynki. W związku z tym potomków płci męskiej częściej rodzą kobiety o nieco wyższej wadze (nie chodzi tu jednak o nadwagę!) i bardziej masywnej budowie, a dziewczynki – kobiety drobne i bardzo szczupłe. Oprócz wagi liczy się jednak zdrowie. Kobiety, które są zdrowe i mają silne organizmy

Sposób 6. Odpowiednia temperatura i kawa zaraz przed

To w zasadzie dwie rady, dotyczą jednak wyłącznie przyszłych ojców. Po pierwsze – nie wolno im przegrzewać jąder, ponieważ uważa się, że plemniki z chromosomem Y są szczególnie wrażliwe na wysoką temperaturę (tak więc pomóc ma m.in. przewiewna bielizna, rezygnacja z długich, gorących kąpieli w wannie, unikanie jacuzzi, spodnie z przewiewnych materiałów). Po drugie, ciekawe badanie mówi, iż jeśli mężczyzna wypije mocną kawę przed stosunkiem zwiększa to szanse na chłopca.

Twoja ocena: 12345
Loading...Loading...

Pozostałe artykuły w kategorii: ABC płodności

zobacz wszystkie artykuły w tej kategorii

Nikt jeszcze nie skomentował artykułu. Bądź pierwszy!

Serwis Staraniowy.pl ma z założenia charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny. Zamieszczone tu materiały w żadnej mierze nie zastępują profesjonalnej porady medycznej. Przed zastosowaniem się do treści medycznych znajdujących się w naszym serwisie należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.

Pomóż nam rozwinąć portal Wyraź opinię, zasugeruj poprawki