6 grudnia 2013- start portalu Staraniowy.pl

dodany: autor: Redakcja Portalu Komentarze 5
logo wertykalne dopisek

Staraniowy.pl – nowy Portal dla starających się o dziecko

Różni nas wiele – wiek, zainteresowania, poglądy, ale łączy jedno – chcemy zostać rodzicami. Bez względu na to, jakie starania będziemy musieli podjąć. Wspierać osoby borykające się z przeszkodami na drodze do rodzicielstwa, chce debiutujący właśnie w sieci Portal Staraniowy.pl.

Obecnie w Polsce z poczęciem dziecka ma problem już co czwarta para. Niepłodność dotyczy wielu Polaków – zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Według Światowej Organizacji Zdrowia, w 2015 r. pomocy specjalistów w staraniach o powiększenie rodziny będzie potrzebowała co trzecia para na świecie. W obliczu takich danych – trudno pozostawać obojętnym.

W odpowiedzi na wzrastający problem niepłodności i przedłużanie się okresu starania o dziecko w przypadku coraz większej liczby par, 6 grudnia 2013 r. w sieci zadebiutował Portal Staraniowy.pl (www.staraniowy.pl) – pierwszy w Polsce, w pełni ekspercki, serwis skierowany do wszystkich, którzy planują zostać rodzicami, a w szczególności do tych, którzy borykają się z przeszkodami na drodze do rodzicielstwa. W obliczu problemu ludzie najczęściej pozostają sami, my chcemy pomagać, radzić i służyć informacją – mówi Monika Biedroń, redaktor naczelna portalu Staraniowy.pl. – Chcemy wspierać przyszłych rodziców na każdym etapie starań o dziecko, ponieważ wierzymy, że nadzieję zawsze warto mieć – nawet w najbardziej beznadziejnych sytuacjach – dodaje.

Staraniowy.pl – stworzony, by pomagać

Profesjonalną wiedzę i wsparcie znajdą na Portalu Staraniowy.pl osoby zastanawiające się nad powiększeniem rodziny oraz walczące z niepłodnością, rozważające zapłodnienie in-vitro, zmagające się z bezpłodnością i zastanawiające się nad adopcją. Na pytania użytkowników czekają eksperci, którzy rozwieją wszelkie wątpliwości i pomogą znaleźć odpowiedzi na najtrudniejsze pytania. Użytkownicy znajdą tu również bogaty zbiór artykułów tworzonych przez ekspertów – ginekologów, psychologów, pracowników klinik leczenia niepłodności czy ośrodków adopcyjnych.

Trudno zaprzeczyć, że największe wsparcie zaoferować nam mogą osoby, które zmagają się z podobnymi troskami lub przeciwnie – skutecznie się z nimi uporały. Poprzez narzędzia, takie jak fora, blogi czy historie użytkowniczek, twórcy Portalu zachęcają do dyskusji i dzielenia się własnymi doświadczeniami. – Świadomość, że nie jesteśmy z tym sami, że z podobnymi problemami zmaga się tysiące par w Polsce oraz tego, że starania tak wielu z nich zakończyły się sukcesem, pozwala uwierzyć w sens podejmowanych wciąż na nowo prób – mówi Monika Biedroń.

Portal wyposażony został w szereg innowacyjnych narzędzi i funkcjonalności, m. in. bazę klinik i lekarzy, kalkulatory dni płodnych, płci dziecka. Obecnie twórcy Portalu pracują również nad pierwszymi w Polsce kalkulatorami IUI oraz IVF.

Dodatkowym atutem Portalu Staraniowy.pl jest to, że powstał on i działa pod skrzydłami Międzynarodowej Fundacji na rzecz Rozwoju Nauki i Promocji Zdrowia. Fundacja od lat wspiera podobne inicjatywy – Portal Ciążowy.pl (www.ciazowy.pl) oraz UrlopOjcowksi.info (www.urlopojcowski.info).

Średnia ocena: 12345 5,00/5 (głosów: 1).
Loading...Loading...

Pozostałe artykuły w kategorii: Aktualności z portalu

zobacz wszystkie artykuły w tej kategorii

Serwis Staraniowy.pl ma z założenia charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny. Zamieszczone tu materiały w żadnej mierze nie zastępują profesjonalnej porady medycznej. Przed zastosowaniem się do treści medycznych znajdujących się w naszym serwisie należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.

Pomóż nam rozwinąć portal Wyraź opinię, zasugeruj poprawki