10 rzeczy, których powinna być świadoma każda kobieta starająca się o dziecko!

dodany: autor: Agata Cygan-Kukla Komentarze 1
kobieta1

Starania o dziecko mogą być szybkie i bezproblemowe, ale może okazać się też, że potrwają dłużej niż byśmy chcieli. Moment decyzji, postanowienia, że chcemy być rodzicami, jest jednym z najważniejszych w życiu. A oto, co warto wiedzieć, zanim starania rozpoczną się na dobre!

Miesiąc będzie dzielił się na dni płodne i niepłodne

Miesiąc nie będzie dzielił się na „zwykłe” dni i weekendy, ale dni niepłodne i dni płodne. Taki podział będzie odtąd najważniejszy. Nawet, jeśli podchodzicie z partnerem do całej sprawy luźno, i tak musisz przygotować się na to, że te kilka dni w miesiącu na pewno będzie dla ciebie kluczowe. Zawsze będziesz wiedziała, kiedy oczekiwać najbliższej owulacji.

Będziesz gotowa na wyrzeczenia

Chociaż może wcześniej byłaś na bakier ze zdrowym trybem życia, teraz zaczniesz baczniej przyglądać się temu, co ląduje na twoim talerzu. Może zrezygnujesz nawet z ukochanych chipsów, odstawisz alkohol, choć kiedyś wieczór z lampką wina i książką albo dobrym filmem był dla ciebie wymarzonym zakończeniem dnia. I wcale za tym wszystkim nie zatęsknisz!

Zostaniesz najlepszym detektywem

Poszlakami będą wszelkie objawy mogące świadczyć o ciąży. Dziwniejsze samopoczucie, osłabienie, każdy niewielki zawrót głowy czy mdłości znacznie wzmogą twoją czujność. Będziesz bacznie obserwować reakcje swojego ciała i każdą, nawet najmniejszą zmianę.

Poznasz zawiłości swojego ciała

Poziomy hormonów, dokładny przebieg cyklu i zapłodnienia i takie, niegdyś mało zrozumiałe słowa, jak faza lutealna, czy gonadotropina kosmówkowa przestaną mieć przed tobą tajemnice. Poznasz wiele szczegółów dotyczących funkcjonowania organizmu. Niestety, zapewne tym więcej, im dłużej przyjdzie czekać na dziecko.

Zamyślona kobieta

Wszędzie będziesz widziała dzieci

Jeśli wcześniej nie byłaś jedną z tych osób, które wręcz topnieją na widok niemowlaka, teraz bardzo prawdopodobne, że zaczniesz widzieć dzieci dosłownie wszędzie, w magiczny sposób zaczną cię otaczać dziecięce akcesoria, na każdym kroku natkniesz się na odwołania do tematu posiadania dzieci… Nic dziwnego, bo to przecież rzecz numer jeden w twojej głowie!

Będziesz zazdrościła koleżankom

Może się wydarzyć, że pojawi się także uczucie zazdrości. Będziesz patrzyła w ten sposób na zachodzące w ciążę lub posiadające już dzieci koleżanki. A jeśli starania zaczęłyście mniej więcej w jednym okresie, ale jej uda się wcześniej… cóż, bardzo prawdopodobne, że poczujesz sporo emocji, o które byś się nawet nie podejrzewała.

Seks zyska nowe znaczenie

Seks podczas starań o dziecko może się zmienić. Niestety, niekoniecznie na dobre… Uprawiany dla przyjemności zbliża nas i pogłębia więź. Podczas starań ciężko jednak uniknąć seksu… rzemieślniczego, uprawianego tylko po to, by począć dziecko. Warto jednak zadbać o to, by nie było to jego jedyne przeznaczenie!

Zrobisz bardzo, ale to bardzo dużo testów ciążowych

Nie, na jednym nigdy się nie kończy. Po każdej próbie na pewno wykonasz co najmniej dwa, a może i więcej, tak dla pewności.

Zaprzyjaźnisz się z suplementami

Choć wcześniej nie potrzebowałaś łykać żadnych tabletek, teraz przyzwyczaisz się do tego rytuału. Twoim nowym przyjacielem stanie się na pewno kwas foliowy, który warto zacząć przyjmować jeszcze przed zajściem w ciążę.

Dopadną cię bardzo sprzeczne emocje

Od absolutnej euforii i nadziei po płacz i chandrę – starania o dziecko, szczególnie te, które trwają dłużej, niż myślałaś, mogą wyzwolić całą gamę różnych, często sprzecznych, emocji. I to nic złego! Musisz o tym pamiętać – nie hamuj ich, nie udawaj, że nic cię nie rusza. To w końcu jeden z najważniejszych okresów w twoim życiu.

Twoja ocena: 12345
Loading...Loading...

Pozostałe artykuły w kategorii: ABC płodności

zobacz wszystkie artykuły w tej kategorii

Serwis Staraniowy.pl ma z założenia charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny. Zamieszczone tu materiały w żadnej mierze nie zastępują profesjonalnej porady medycznej. Przed zastosowaniem się do treści medycznych znajdujących się w naszym serwisie należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.

Pomóż nam rozwinąć portal Wyraź opinię, zasugeruj poprawki